SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Terim en iyi tercihi yaptı”

Milli futbolcular Ümit Kurt ve Güray Vural, A Milli Futbol Takımı'nın 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda oynayacağı iki maç öncesinde konuştu.

Güncellenme: 19:41, 06/10/2014
“Terim en iyi tercihi yaptı”

Milli futbolcular Ümit Kurt ve Güray Vural, A Milli Futbol Takımı’nın 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile karşılaşacağı mücadelelerden 6 puanla ayrılmak istediklerini belirtti.

A Milli Takım kadrosuna ilk kez davet edilen Sivassporlu Ümit Kurt ile Akhisar Belediyespor futbolcusu Güray Vural, ay-yıldızlı ekibin yaptığı antrenmandan önce gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ülke ve milli takım olarak önemli bir dönemden geçtiklerini anlatan Ümit, “Önümüzde iki çok kritik maç var. Önce Çek Cumhuriyeti, sonra da Letonya ile karşılaşacağız. Bu iki maçtan mutlak 6 puan almamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi ilk maçta İzlanda’ya mağlup olduk. Bunu telafi etmemiz lazım” diye konuştu.

Milli takım kadrosuna çağrıldığı için mutlu olduğunu kaydeden genç futbolcu, “Burada olduğum için mutluluk duyuyorum. Beni buraya layık gördüğü için Fatih hocamıza çok teşekkür ediyorum. Ülkemi, takımımı ve bayrağımı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım” ifadelerini kullandı.

“FATİH HOCAMIZ EN İYİ…”

Sivassporlu futbolcu, sakatlıkları nedeniyle aday kadrodan çıkarılan oyuncuların çok kaliteli olduğuna vurgu yaparak, “Çıkarılanlar kadar burada olmak isteyenler de var. Kadrodan çıkanlar yerine Fatih hocamız en iyi tercihi yaptı. Yeni 3 arkadaşımız geldi. Onların da aynı heyecanı paylaştığını düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Güray Vural: “İki maçın önemi daha arttı”

Milli futbolcu Güray Vural ise A Milli Takım kadrosuna çağrıldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Fatih hocama beni buraya layık gördüğü için teşekkür ederim. Önemli olan burada kalıcı olmak. Sürekli milli takım formasını giyebilmeyi hedefliyorum” dedi.

Güray, grubun ilk maçında alınan İzlanda yenilgisinin Çek Cumhuriyeti ve Letonya maçlarının önemini artırdığını anlatarak, şöyle devam etti:

“Ülkemiz adına Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile çok önemli iki maça çıkacağız. İzlanda’ya mağlup olduk, Çek Cumhuriyeti de grubun güçlü takımı Hollanda’yı yendi. Bu, iki maçın önemini daha çok artırdı. İki karşılaşmadan 6 puan almamız gerekiyor.”

Milli takım aday kadrosundan çıkarılan oyunculara değinen Güray, “Milli takımımızın adına önemli oyuncular ama aramıza 3 arkadaşımız katıldı. Onlar da takım için önemliler. Bizler burada yeniyiz ve yeni şanslar elde edebiliriz. Umarım bu şansı en iyi şekilde değerlendiririz” diye konuştu.

Güray Vural, sol bek ve sol açıkta oynayabildiğini aktararak, “Geçen sene daha çok önde oynadım. Bazı maçlarda sol bekte süre aldım. Benim için mevki fark etmiyor. İki taraflı da oynayabiliyorum. Hocamız nerede görev verirse elimden geleni yaparım” ifadelerini kullandı.