SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zlatan Ibrahimovic, gençliğinde hırsızlık yaptığını ama çocukları yaparsa en ağır şekilde cezalandıracağını söyledi.

Paris Saint Germain'in 33 yaşına basan tecrübeli forveti Zlatan Ibrahimovic, The Guardian'a çarpıcı bir röportaj verdi. Bu röportajdan satırbaşları şöyle:

“Bosnalı bekçi bir babanın ve Hırvat temizlikçi bir annenin oğluyum. Rosengard'ta büyüyen pankçı bir çocuğum. Kimse benim bu duruma gelmemi beklemiyordu. Vizyonsuz, çok konuşan biri olarak görüyorlardı. Ama ben hayalini kurduğum hayata ulaşmayı başardım. Benim hakkında konuşanlara da laflarını yedirdim. Asıl şampiyonluğum bu.”

“Babam Şefik, İsveç'te çalışırken zor geçiniyorduk. Bir seferinde para biriktirip bana yatak aldı. Ama nakliye için para kalmamıştı. Yatağı mağazadan eve kadar taşımak zorunda kaldık.”

“Babam bir seferinde de sezon öncesi hazırlık kampına gidebilmem için bütün maaşını bana verdi. O ay evin kirasını ödeyemedi.”

“Ben kendimin ne kadar iyi futbolcu olduğunu biliyorum. Buna katılmanız ya da katılmamanız beni ilgilendirmiyor. Arsenal'de Arsene Wenger'in odasındaydım. Ama baktım beni alacağı yok, ertesi gün gidip Ajax'a imza attım.”

“Jose Mourinho çok akıllı bir adam. Herkese aynı şekilde davranmaz. Ama insanlardan yüzde yüz faydalanabilmek için kişiye göre farklı davranır. Kesinlikle çalıştığım en akıllı teknik direktör.”

“Rosengard'ta gençliğimde bisiklet çalardım. Ama aynısını iki oğlum yapsa ağır şekilde cezalandırırım. Evet ben yaptım, çünkü bana göz kulak olan kimse yoktu. Benim için hayattaki en önemli iki şey disiplin ve saygı. Bana oğullarım şakayla karışık olsa bile ‘Zlatan' diye seslenemezler. ‘Baba' demek zorundalar.”

“6 ay önce 40 yaşındaki ağabeyim Sapko vefat etti. Bunun ardından babam benimle geçmişi, ailesi ve Yugoslavya'daki savaşla ilgili daha çok konuşmaya başladı.”

Yayınlanma Tarihi:21:58,