SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a geçen sezon devre arasında transfer olan İzet hajrovic parasını alamadığı gerekçesiyle FIFA’ya şikayette bulunmuş ve kendisine geçici lisans çıkartarak Alman kulübü Werder Bremen’e transfer olmuştu.

Werder Bremen’den ayrılan Aaron Hunt’ın yerine transfer edilen Hajrovic’in gösterdiği performans hem teknik heyet hem de taraftarlarda büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Şut ve pas tercihleri eleştirilen Bosnalı oyuncu son haftalardaki hatalarını tekrarlayınca teknik direktör Robin Dutt ve Sportif Direktör Thomas Eichin duruma kayıtsız kalamadı.

Teknik direktörü tepki göstermişti

Dutt, Augsburg önünde Hajrovic’in net bir pozisyondan yararlanamadığını ve skorun 3-3’e getiremediğini söylerken Eichin kaçan gol için, “Tartışmaya bile gerek yok. Golü atmalıydı. O kendini biliyor” sözlerini kullanmıştı. Leverkusen ile 3-3 biten maçın son 20 dakikasında takımını bir golden ve 2 puandan eden 23 yaşındaki futbolcu; 4-2 kaybedilen Augsburg maçında da skoru 3-3’e getirememişti.

Hajrovic’in antrenmanlarda oldukça moralsiz olduğu belirtilirken Werder Bremen’de mutsuz olduğu aktarılıyor. Galatasaray’la FIFA’lık olan futbolcu için Werder Bremen taraftarı ise büyük bir tepki gösteriyor. Taraftar bloklarında hem takıma faydası olmayan hem de FIFA’lık bir futbolcuyu transfer etmek büyük bir hataydı yorumları yapılıyor.

Eurosport

Yayınlanma Tarihi:18:37,