SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Galibiyeti hak ettik”

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, Erkekler Türkiye Kupası B Grubunda Darüşşafaka Doğuş karşısında "haklı bir galibiyet aldıklarını" söyledi.

Güncellenme: 21:54, 06/10/2014
“Galibiyeti hak ettik”

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, Erkekler Türkiye Kupası B Grubunda Darüşşafaka Doğuş karşısında “haklı bir galibiyet aldıklarını” söyledi.

Ivkovic, 89-70 kazandıkları maçın ardından katıldığı sazın toplantısında oyuncularını galibiyetten dolayı kutladı. Maçın tamamında üstün olan tarafın kendilerinin olduğunu vurgulayan Ivkovic “Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Genç bir takımın dünkü kaybedilen maçın ardından geri dönüşü çok önemliydi. Sayı yüzdelerimiz dünkü maçı göre çok iyiydi ancak faullerde sorun yaşadık. Fark açıldığında takımım çok iyi savunma yaptı. Bu oyunumuzu da yarın devam ettirerek maçı kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Oyuncu Furkan Korkmaz ise çok önemli galibiyete imza atarak, bir üst tura çıkma şanslarını sürdürdüklerini ifade etti.

Darüşşafaka Doğuş cephesi

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti de istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını bunun sonucunda da mağlup olduklarını belirtti.

Anadolu Efes’i galibiyetten dolayı kutlayan Mahmuti, “Bizden daha iyi basket oynadılar. Biz açıkçası her alanda gerideydik. Savunma ve hücumda gerekli sertliği ve direnci gösteremedik. Dolayısıyla böyle bir ortamda kontrol rakibimize geçti. Sonuç olarak rakibimiz kazandı. Yarınki maça en iyi şekilde hazırlanarak çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Metin Türen ise beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını dile getirerek, yarınki maçta daha iyi olacaklarını kaydetti,