SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1 Japonya Grand Prix’sinde geçirdiği korkunç kazanın ardından derhal hastaneye kaldırılan Fransız pilot Jules Bianchi için korku dolu anlar yaşanıyor. Hayati tehlikesi bulunduğu belirtilen Bianchi’nin durumunun kritik olduğu bildirildi. Ameliyata alınan 25 yaşındaki sürücünün suni teneffüs cihazıyla da nefes alıp vermesinin devam ettirilmeye çalışıldığı bilgisi verildi.

Ciddi baş yaralanmasıyla F1 pilotunun hastaneye kaldırılmasının ardından, ailesi de vakit kaybetmeden Japonya’ya uçtu. Yokkaichi’deki Mie Prefectural Hastanesi’nin önünde toplanmalar olduğu, talihsiz pilotun ailesinin de burada gergin bir bekleyiş içerisinde olduğu ifade edildi. Pastor Maldonado ve Felipe Massa gibi isimlerin de hastaneye gittikleri eklendi.

Suzuka pistinde Sauber pilotu Adrian Sutil'in kaza sonrası aracını çeken vince çarpan Bianchi'nin bilinci kapanmış, ardından derhal hastaneye kaldırılarak ameliyata alınmıştı. Brezilyalı efsane pilot Ayrton Senna’nın ölümünden 20 yıl sonra Suzuka pistinde meydana gelen kazanın ardından akıllara hep o unutulmaz acı hatıra geliyor.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:17:59,