SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aşk olsun Kazım’ı tutana

Aşk olsun Kazım’ı tutana

Kazım Kazım, Feyenoord'un Groningen'i 4-0 yendiği maçta yine fileleri havalandırdı

Hollanda Birinci Futbol Ligi’nin (Eredivisie) lideri PSV Eindhoven, 8. haftada sahasında karşılaştığı Excelsior’u 3-0 yenerek liderliğini korudu.

Lider PSV’nin rahat bir galibiyete ulaştığı Excelsior karşılaşmasında gollerini Adam Maher, Luciano Narsingh ve Jürgen Locadia kaydetti.

PSV’nin takipçileri Ajax ve Zwolle arasındaki karşılaşmasında ise her iki takımda yakaladığı gol fırsatlarını değerlendiremedi ve mücadele 0-0 beraberlikle sonuçlandı.

Feyenoord’a transfer olmasının ardından yüksek performansıyla dikkati çeken Kazım Kazım, takımının sahasında Groningen’i 4-0 yendiği maçın 24. dakikasında fileleri havalandırdı. Karşılaşmanın diğer golleri Lex Immers, Jean-Paul Boetius ve Mitchell te Vrede’den geldi.

Haftanın en farklı galibiyetleri, evsahibi takımlar Vitesse ile Heracles’den geldi. Vitesse Den Haag’ı, Heracles ise Brada’yı 6-1 yenerek skorer performansıyla öne çıktı.

Ligde 8. hafta maçlarında alınan sonuçlar, son puan durumu ve gelecek hafta maçlarının programı şöyle:

Sonuçlar

Vitesse – Den Haag: 6-1

Heracles – Breda: 6-1

Cambuur – Dordrecht: 4-1

Willem II – Heerenveen: 2-1

Utrecht – Go Ahead Eagles: 2-3

PSV – Excelsior: 3-0

AZ Alkmaar – Twente: 2-2

Feyenoord – Groningen: 4-0

Ajax- Zwolle: 0-0

Puan durumu

Takımlar O G B M A Y P Av.
1 PSV 8 6 0 2 22 7 15 18
2 Ajax 8 5 1 2 16 10 6 16
3 Zwolle 8 5 1 2 14 9 5 16
4 Cambuur 8 4 3 1 15 11 4 15
5 Twente 8 3 5 0 15 9 6 14
6 Heerenveen 8 4 2 2 11 7 4 14
7 AZ Alkmaar 8 4 1 3 13 12 1 13
8 Willem II 8 4 0 4 11 10 1 12
9 Groningen 8 4 0 4 9 14 -5 12
10 Feyenoord 8 3 2 3 12 6 6 11
11 Vitesse 8 3 2 3 20 15 5 11
12 Utrecht 8 3 1 4 9 13 -4 10
13 Excelsior 8 2 3 3 10 14 -4 9
14 Go Ahead Eagles 8 2 2 4 10 15 -5 8
15 Breda 8 2 2 4 11 22 -11 8
16 Den Haag 8 1 3 4 11 16 -5 6
17 Dordrecht 8 1 2 5 8 18 -10 5
18 Heracles 8 1 0 7 12 21 -9 3

9. hafta programı

18 Ekim Cumartesi:

Willem II-Vitesse, PSV-Az Alkmaar, Feyenoord-Heracles, Breda-Den Haag, Twente-Ajax

19 Ekim Pazar:

Heerenveen-Cambuur, Dordrecht-Utrecht, Go Ahead Eagles-Zwolle, Groningen-Excelsior