SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alex vedaya hazırlanıyor

Sezon sonunda futbolu bırakacak olan ve Fenerbahçe'de oynadığı dönemde her kesimin takdirini kazanan Alex de Souza her maç öncesi daha duygusal anlar yaşıyor

Güncellenme: 18:35, 06/10/2014
Alex vedaya hazırlanıyor

Alex de Souza’nın sezon sonunda futbolu bırakacağını açıklamasını üzerinden iki ay geçti ve yıldız oyuncunun önünde 12 maç kaldı.

Alex’in veda edecek olması nedeniyle son dönemde oldukça duygusal anlar yaşıyor. Kulübün resmi iletişim organlarının internette yayınladığı bir video bu durumu kanıtlar nitelikte. Alex de Souza’lı Coritiba’nın Brezilya’da “Atle-tiba” olarak isimlendirilen derbi mücadelesinde Atletico Paranaense’yi 1-0’la geçerek ligde kalma adına nefes aldığı karşılaşmanın hikayesini hazırlayan Coritiba kulübü özellikle takım kaptanı Alex’in maç öncesi soyunma odasında arkadaşlarıyla özel anı da taraftarları ve takipçileriyle paylaştı.

Alex özellikle takımı karşılamaya gelen taraftarları görükten sonra duygusal anlar yaşamaya başlıyor. Bu hali maç öncesi toplantısında ve ısınma hareketleri sırasında da devam eden Brezilyalı oyuncu maç öncesi kuçük bir şapelde dua ederek ısınmaya çıkıyor.

Ardından takım arkadaşlarını yanına toplayan Alex, gözyaşlarını tutamayarak maç için onları cesaretlendirmeye çalışıyor.