SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oynamadan 3 puan

FENERBAHÇE seyircisi önünde oynamasına rağmen Konyaspor karşısında ilk 10 dakika çok kötü bir futbol oynadı. Bu bölümden sonra biraz toparlanan sarı-lacivertliler, Webo'nun muhteşem golüyle 1-0 öne geçti. Fenerbahçe, golün ardından oyunun kontrolünü tamamen ele aldı ama golü bulan bu kez Konyaspor oldu. Konya ekibi, Caner'in acemice yaptığı penaltıyla beraberliği sağladı. Daha sonra da Bekir, profesyonel bir futbolcunun yapmaması gereken hareketiyle kırmızı kart gördü ve sarı-lacivertliler 10 kişi kaldı. Karşılıklı bulunan gollerle devre de berabere bitti.

İKİNCİ yarıya Fenerbahçe, Diego'nun yerine Selçuk'la başladı. Benim anlamadığım bir şey var: Meireles eğer iyileştiyse ve yedek kulübesinde oturuyorsa yabancı kontenjanından Diego'nun çıkmasıyla oyuna Meireles girmeliydi. Selçuk'un oyuna girmesi gerçekten akıllara durgunluk veriyor. İsmail Kartal'ın bu tercihine de Fenerbahçe taraftarları çok şaşırıyor. İkinci devrede Fenerbahçe, Konya kalecisi Kaya'nın yediği hatalı golle bir kez daha öne geçti.

BUNDAN sonra ise tamamen geri yaslanan sarı-lacivertliler, rakibin ataklarını kesmeye çalıştı. Kartal'ın takımı bu kadar geriye çekmesi de anlam veremediğin bir başka konu. Daha sonra da Webo'yu çıkarıp Alves'i oyuna aldı. Demek 2-1'e razıymış ki forvet çıkarıp defansa oyuncu aldı.En iyisi Gökhan'dı

DÜN Fenerbahçe maçı kazandı ama ben hayatımda sarı-lacivertlileri bu kadar kötü futbol oynarken görmedim. Sarı-lacivertli futbolcuların kondisyonu yerlerde sürünüyor. İkili mücadelelerde ayakta duramıyorlar, düşen de kalkamıyor. Sarı-lacivertliler adına sahanın en iyisi kesinlikle Gökhan Gönül'dü.

SON bir sözüm de Caner Erkin'e…Dün sana yakışmayacak acemilikte bir penaltı yaptırdın, hakeme itirazlar ettin, rakibine arkadan tekme attın. Bekir'in atıldığı pozisyonun ardından itirazdan sarı kart gördü. Geçen hafta da Akhisar maçında hakem hatasından oyunda kaldın. Bu maçta da atılmadıysan hakeme şükret. Takım üzerinde otorite kurup kuramadığı sorgulanan İsmail Kartal, özellikle kartlar konusunda oyuncularını uyarmalı. Dost acı söyler!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek