SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önemli galibiyet

ÖNCELİKLE tüm okurlarımızın Kurban Bayramı'nı kutlayarak başlayalım söze. Galatasaray, dün deplasmanda Erciyes'i yenerek sezonun en önemli 3 puanlarından birini kazandı. Zira sarı-kırmızılıların, çarşamba günü oynadığı Arsenal maçının yorgunluğunu bile atamadan böylesine kritik bir dönemde kazanması önemliydi. Çünkü genelde takımlarımız Avrupa maçlarından sonra ligde çok zorlanırlar. Galatasaray hem moralsiz hem de yorgun olmasına rağmen 3 puanı almayı bildi ve ligdeki umutlarını yeşertti.

PRANDELLİ açısından maçı değerlendirdiğimizde; geçmiş maçlara göre daha doğru bir sistemle takımını sahaya sürdü. 4'lü savunmayla başlaması yerindeydi. Melo'nun eski yerine dönmüş olması yerinde bir karardı. Çünkü Melo bu mevkide takımına en yüksek katkıyı verebilir. Daha önceki maçlara göre sarı-kırmızılıların pas yüzdesi daha yüksekti ve hızlı pas yaptılar. Kanatlar bu kez iyi çalıştı. Prandelli'nin Tarık ile başlaması da doğruydu. Çünkü böylesine kaliteli bir oyuncudan yararlanmayı bilmek gerekir. Sneijder'in gol atması ve takımını galibiyete götürmesi de Hollandalı oyuncunun motivasyonunu yükseltmesi açısından önemliydi. Attığı gol de çok klastı. Kaderi derbi belirler

BİR paragraf da Burak Yılmaz'a açmak istiyorum. Burak'ı anlamakta güçlük çekiyorum. İkili mücadelelerin çoğunda yerde ve sürekli hakemden medet umuyor. Bu Burak'a yakışmıyor. Dünkü maçta bunu birçok kez tekrarladı. Prandelli'nin dün şans verdiği isimlerden Yasin de öylesine bir gol kaçırdı ki, bunu değerlendiremezsen bir daha nasıl forma beklersin? Burak'ın da kaçırmış olduğu çok net bir pozisyon var. Bunlar gol olsa sarı-kırmızılıların farklı kazanması işten bile değildi. Her şeye rağmen Galatasaray'ı geçmiş maçlara göre daha fazla beğendiğimi söyleyebilirim.

KARŞILAŞMANIN hakemi İlker Coşkun'u kutluyorum. Böylesine kritik pozisyonların olduğu maçta çok iyi bir yönetim gösterdi. Eğilip, bükülmeden maç yönetti. A takım, B takım demeden kartlarını yerinde kullandı. Tek eleştirim, yer almak konusundaki hatalarıydı. Buna dikkat etmesi gerekir.

ŞİMDİ lige 1 haftalık milli araya geliyor. Sonrasından oynanacak bir Galatasaray- Fenerbahçe derbisi var. O derbi maçında sarı-kırmızılıların alacağı sonuç hem takım hem Prandelli, daha da önemlisi yönetim adına ligdeki kaderlerini belirler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek