SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Lisansımı yırtarım”

Balıkesirspor'un yetenekli oyuncusu Sercan Yıldırım, maçın 2. yarısındaki tartışmalı pozisyon üzerine mücadelenin hakemi Deniz Çoban'a sitem etti.

Güncellenme: 21:45, 05/10/2014
“Lisansımı yırtarım”

Balıkesirspor’un yetenekli oyuncusu Sercan Yıldırım, maçın 2. yarısındaki tartışmalı pozisyon üzerine mücadelenin hakemi Deniz Çoban’a sitem etti. Pozisyonun kesin kırmızı kart olduğunu ifade eden genç forvet, “Sinirimden neredeyse ağlayacaktım” ifadesini kullandı.

İşte Sercan Yıldırım’ın o sözleri:

“Öncelikle takım arkadaşlarımı kutluyorum. Çok iyi mücaele ettik. Defansif bir anlayışla çıktık sahaya, 2’inci yarı da 3 puanı hedefledik. Kontraatak futbolu oyunyouz. Pozisyonlar da bulduk. 5. haftada olmamıza rağmen hocalar tepki var. Benim pozisyonum da kırmızı kart, tartışmaya bile açık değil. Kırmızı kart değilse o pozisyon, lisansımı yırtarım. Hakem bu kadar verilmeyecek şeylere verdi.”

“İnanılmaz derrece kötü yönetti. 10 kişi kalsaydı Beşiktaş daha farklı olurdu. Burada benim haddime değil hakemi eleştirmek. Burada hakkımız var, emek veriyoruz. Bunu alamadığımız vakit puanlardan oluyoruz. Pozisyon çok açık net ve net kırmızı kart. Ağlayacaktım neredeyse sahada çok üzüntülüyüm bu konuda.”

Sercan Yıldırım, ikinci devrede Ersan Adem Gülüm tarafından düşürülmesini hakem sarı kart olarak yorumladı. Balıkesirsporlu futbolcular, Sercan Yıldırım’ın son adam olduğunu ve kartın renginin kırmızı kart olması gerektiği konusunda itirazlarda bulundular.