SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karaman isyan etti

Adana Demirspor Teknik Direktörü Karaman: "Eğer ligi şekillendirmişlerse, birilerini çıkartıp, birilerini düşürüp, birilerini play-of oynatacaklarsa söylesinler de biz de ona göre pozisyonumuzu alalım"

Güncellenme: 23:20, 05/10/2014
Karaman isyan etti

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, “Oyuncularım mücadeleyi veriyor ve takdiri hak ediyor” dedi.

Karaman, 2-1 kaybettikleri Kayserispor maçının ardından yaptığı açıklamada, karşılaşmanın hakemlerine yönelik eleştirilerde bulundu.

“Eğer ligi şekillendirmişlerse, birilerini çıkartıp, birilerini düşürüp, birilerini play-of oynatacaklarsa söylesinler de biz de ona göre pozisyonumuzu alalım” diyen Karaman, “Milli takım dahil futbolun her biriminde yer aldım. Bu nedenle futbolcular kadar sahada maçın yönetenlerin de hangi ruh halinde olduklarını, çaldığı düdüklerden gayet iyi anlıyorum” ifadesini kullandı.

Futbolcusu Tayfur Bingöl’ün kırmızı kart gördüğü pozisyona da değinen Karaman, şöyle devam etti:

“Benim gördüğüm kadarıyla kırmızı kartla alakası yoktu. Hakem, maçın son dakikalarında da rakibe alakasız bir kırmızı kart çıkardı. Allah, helal olmayan 1 puanı nasip etmesin ama bu çocuklarımın emeğini çalmasınlar. Yenildiğimizde tebrik edecek olgunluğu gösterecek insanlarız. Ben, ilk defa mağlup olmuyorum. Fakat burada insanlar emek harcıyor, yazık.”

Karaman, açıklamalarının Kayserispor’un aldığı 3 puanı gölgeleyemeyeceğini belirterek, “Kayserispor 3 puanı aldı, iyi takım, yolları açık olsun ama benim oyuncum mücadeleyi veriyor ve takdiri hak ediyor. Oyuncularıma, taraftarıma teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kayserispor cephesi

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Seçme, zor bir müsabaka olacağını bildiklerini, bir hafta boyunca iyi hazırlandıklarını söyledi.

Maça iyi başlayamadıklarını, beraberlikten sonra istedikleri oyunu sergilediklerini ifade eden Seçme, şöyle konuştu:

“Rakip 10 kişi kalınca bizim için rahat geçeceğini tahmin ettiğimiz maç, son 5 dakika içinde Okay’ın tartışmalı bir şekilde kırmızı kart görmesiyle dengelendi. Fakat maçı kazanmasını bildik. Tecrübeli oyunculara sahibiz. Lig bizim için yeniden başladı.”

Yayınlanma Tarihi:23:19,