SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Liverpool’un sezon başında Barcelona‘ya satılan Luis Suarez‘in boşluğunu doldurması için transfer ettiği Mario Balotelli, son haftalardaki formsuz görüntüsü ile dikkat çekiyordu. Menajer Brendan Rodgers‘ın “Daha fazla gol atmalı” şeklinde eleştirdiği İtalyan yıldız, bu eleştirinin şokunu atlatamadan ikinci bir şokla sarsıldı.

Liverpool’un West Bromwich Albion‘u ağırlayacağı karşılaşmayan yedek başlayacak olan Balotelli‘nin, bu karara nasıl tepki vereceği merak ediliyor. Hatırlanacağı üzere futbolun haşarı çocuğu, Manchester City‘de oynadığı dönemde Roberto Mancini ile benzer bir sıkıntı yaşamış ve ikili sahanın ortasında kavga etmişti.

Takımının ABD‘de yaptığı kampta oynadığı bir hazırlık maçında kaleci ile karşı karşıya kalan Balotelli, laubali bir şekilde topuğu ile topa vurmuş, kaçan gol sonrası Mancini çıldırmıştı. Futbolcusunu hemen oyundan alan Mancini, Balotelli ile yedek kulübesinin önünde tartışma yaşamıştı.

Balotelli‘yi yedek bırakması ile ilgili açıklama yapan Rodgers “Bu kararı alırken zorlanmadım. Geniş bir kadrom var ve bazen böyle rotasyonlar yapacağım. Balotelli şu ana kadar oynadığı maçlarda bekleneni veremedi. Rickie Lambert de antrenmanlarda oldukça iyi bir performans sergiledi. Bu nedenle böyle bir karar aldım” dedi.