SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Para gol getirmiyor!

Forvetteki üç futbolcusuna 13.5 milyon Euro bonservis ödeyen Fırtına, gol yollarında oldukça etksiz kaldı. Bordomavili ekipte santrforlardan sadece Cardozo rakip fileleri havalandırabildi

Güncellenme: 10:25, 04/10/2014
Para gol getirmiyor!

Emre AKDENİZ / AMK

TARİHİNİN enmaliyetli kadrosunu kuran Trabzonspor'da şu ana kadar alınan sonuçlar taraftarları memnun etmedi. Forvet hattına 5 milyon Euro'ya Cardozo, 6milyon Euro'ya Waris'i ve Yatabare'yi 2.5 milyon Euro bedelle alan bordo-mavililerin, kasasından bu üç futbolcu için toplamda 13.5 milyon Euro çıkmıştı. Bu isimlerden ligde  Başakşehir'e penaltıdan gol atan Avrupa'da da Rostov filelerini havalandıran Cardozo, Trabzonspor'un bu sezon gol sevinci yaşayan tek forveti oldu. Fırtına'nın en pahalı transferi olan Waris ve Yatabare ise henüz gol atma başarısı gösteremedi.

8 maçta 6 gol

TAKIM olarak gol yollarında kısır bir görüntü çizen Trabzonspor, bu sezon 8 resmi maçta takımhalinde 6 kez gol atabildi. Karşılaşma başına 0.75'lik gol ortalamasıyla oynayan bordo-mavililerin savunma ağırlıklı oyun anlayışıyla sahaya dizilmesi de tartışma konusu olmuştu. Fırtına'nın gol sorununu çözmemesi durumunda ilerleyen haftalarda daha büyük sorunlar yaşaması bekleniyor.