SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal, yedek kalan Emenike’nin ilerleyen haftalarda oynayacağını kaydederken, Diego’ya da zaman verilmesi gerektiğini ifade etti. F.Bahçe’nin antrenörü ayrıca, devre arasında takımına 10 kişi de olsalar, ‘F.Bahçeli ruhu’ ile maçı kazanabileceklerini söylediğini açıkladı.

İŞTE KARTAL’IN SÖZLERİ…

“Birkaç haftadır iyi olacağız diye konuşuyorum. İyi başladık oyuna. Daha doğrusu Konya iyi başladı oyuna. Sonra golü bulduk ve iyi oynamaya başladık ve istediğimiz gibi bir tempo yakaladık. Sonra bir penaltı ve anlamsız bir kırmızı kart. Ortam gerildi. ”

SOYUNMA ODASINDA NE ANLATTI?

“Soyunma odasında oyuncularımızla bir toplantı yaptık ve 10 kişi bile kalsak, F.Bahçe ruhu ile bu takımı yenmemiz gerektiğini göstereceğimizi söyledik. Bu maçı kazanırsak, birçok şeyi gösterecektik. Çalışmalarımızın karşılığını alabileceğimizi gösterdik. Pozisyonlar da bulduk. İyi mücadele ettik. Oyunu bırakmadılar. Birkaç oyuncunun ayaklarına kramp girdi, yerden kaldırdık ”

“HER ŞEYİN EN İYİSİ YAKIŞIR”

“Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri biziz. Oyuncularıma her şeyin en iyisi yakışır. Herkese çok güzel mesajlar verdiler. F.Bahçelilik adına onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Bu galibiyeti bayram hediyesi olsun taraftarlarımıza”

“ARA BİZE NEFES OLDU”

“Ara bize bir nefes oldu. Arayı en iyi şekilde değerlendirip, iyi çalışacağız. Raul da kadrodaydı. Sınırlar, kartlar falan bir sıkıntı oluşturuyor, hamle yapamıyorsunuz. Ama bu ara bize bir nefes olacak.”

“ALDIĞIM BİLGİ, KIRMIZI KART DEĞİL”

“Bekir çok dürüst, temiz bir oyuncu. Görüntülerden izleyenlerden de aldığım bilgi çok kırmızı kartlık bir pozisyon değil. Arkadaşlarının haksız bir şekilde atıldığını düşündüğü için oyuncuların tepki göstermesi normal. Ama zaman zaman bir gerginlik var. Bizim takımımızın ortaya koyacağı performans bu değil.”

EMENIKE’NİN YEDEK KALMASI… “Biz bir takımız. Maça göre, rakibe göre analiz edip bir değerlendirme yapıyoruz. Kadlec de çek Cumhuriyeti Milli Takımı’nda oynuyor. O da bugün oynadı”

DIEGO’DA BEKLENTİLER KARŞILANDI MI?

“Ülkemizde sert, kaos futbolu oynanıyor. Diego’nun kültür açısından adaptasyon sürecine ihtiyacı var. Bundan sonra yine oynayacak, oynamayacağı zamanlar da olabilir. Ona da zaman vereceğiz.”

VOLKAN İĞNE İLE MAÇA ÇIKTI

“Volkan takım kaptanı olarak özveri ile maça çıktı, iğnelerle maça çıkardık kendisini. Kendisini takım kaptanı olarak teşekkür ediyorum. Her oyuncuma teker teker teşekkür ediyorum”