SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, Spor Toto Süper Lig’de Gaziantepspor’u 4-1 yendikleri maçta istediklerini sahaya yansıttıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Arveladze, iyi bir maç çıkardıklarını aktararak, şöyle dedi:

“Çalıştığımız gibi bir maç oldu. Top bizde kalsın istiyorduk. 7-8 pastan sonra boşluklar bulacağımızı düşünüyorduk. Öyle de oldu. İlk devrede çok net pozisyonlara girdik. Skoru bulduk ama 1-0 yetmezdi. 2. golden sonra rahatlayınca golü yedik. Her iki takım da cansız, sessiz bir maç oynamasına rağmen çok pozisyon bulduk. Şimdi ligde kısa bir ara var. Futbolcularımın bu kadar kolay pozisyon vermesine üzülüyorum. İnşallah bunu çözerek daha güçlü oluruz.”

Stada gelen çok az sayıdaki seyirciye teşekkür eden Arveladze, “Maalesef stat boştu. Yine de bayram günü gelenlere teşekkür ediyorum. Seyirciler gelsinler, futbolcuları alkışlayarak ödüllendirsinler. Onlar olunca futbolcu kendini daha fazla zorluyor” ifadelerini kullandı.

BURUK: “İSTEDİĞİMİZİ YAPAMADIK”

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, maçta istediklerini yapamadıklarını ve bu yüzden yenildiklerini dile getirdi.

Bireysel hatadan kaynaklanan bir golle geriye düştüklerinin anlatan Buruk, şunları kaydetti:

“Maçın başından itibaren oyuna, düşündüğümüz ve çalıştığımızı yansıtamadık. İyi savunma yapıp, hızlı hücumlarla arka bloktaki oyuncularımızla, rakip defansın zaaflarından yararlanmak istedik. Aslında pozisyonlar da yakaladık ama öne doğru çıkamadık. Pas oranımız çok düşüktü. İkinci yarı istekliydik. Duran toptan 2. golü yedik ve hemen maçı 2-1’e getirdik. Beraberliği yakalayabilirdik ama çıkarken kaptırdığımız topla bir gol daha yedik.”

Bu maçtan büyük dersler aldıklarını vurgulayan Buruk, “En büyük ders, bireysel hatalar ve takım oyununun dışına çıkmaktı. Büyük bir ders oldu oyuncularım için de. Takım oyununu oynamayan oyuncular bizimle olmayacak. 4 gol yediğimiz için de üzgünüm. İlk 4 haftada 4 gol yemiştik. Bugün daha fazla da yiyebilirdik. Dersler alıp önümüze bakacağız” değerlendirmesinde bulundu.