SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazık oldu

SONUÇ her ne kadar beraberlik olsa da sahadaki mücadeleye baktığımızda siyah-beyazlı oyuncuları başarılı performanslarından dolayı kutlamak gerekiyor. Onca yıllık hakemlik hayatımda deplasmanda bu kadar çok gol kaçıran bir takımın maçını ne yönettim ne de gördüm. Sen bu kadar bariz golleri kaçırırsan elbette maçı kazanamazsın. Siyah-beyazlılar adına sahada kaleci Tolga hariç diğer oyuncular görevini hatasız yaptı diyebiliriz. Bu mücadeleyi gördükten sonra taraftarlarının gelecek adına umutlarının yükseldiğini düşünüyorum. Çünkü dün gece izlediğim iyi oyunu ne yazık ki ne ligde ne de Avrupa'da mücadele eden diğer takımlarımızda görebildik.

BILIC maçı kazanmak adına her türlü hamleyi yaptı. Mücadelenin başındaki kadro ve değişiklikleri tam yerindeydi. Dün gece futbolcuları üzen bir diğer olay da kanımca galip gelerek hocalarını sevindirememiş olmaları. Çünkü Bilic ile futbolcuları arasındaki diyalog ve samimiyet örnek olacak nitelikte. Ama tahmin ediyorum Bilic de benim gibi sonuçtan çok ortaya konan futboldan dolayı daha da mutludur. Zira Beşiktaş, Tottenham'a deyim yerindeyse top oynatmadı.

Hakem mükemmeldi

BU maçla ilgili söyleyeceğim diğer konu da İngiliz taraftarlarının maçı sportmence izlemeleri. Tribünde taraftarın nasıl olması gerektiğini gösterdiler. Umarım bizim bazı taraftarlara da örnek olurlar. Çünkü maç izlerken şarkı söylediler, sadece takımlarını desteklediler. Rakiple çok fazla oynamıyorlar. Bizde ise taraftarlar rakibi oynatmamaya çalışıyor. Oysa sadece kendi oyuncularını motive etseler daha doğru olur.

KARŞILAŞMANIN hakemi Manuel Grafe tek kelimeyle mükemmel bir maç yönetti. Umarım hakemlerimiz onu iyi izlemişlerdir. Öyle bizdeki gibi basit faullere düdük çalmadı ve maça tempo kazandırdı. Penaltı yorumu ise çok doğruydu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek