SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tribünlerin hocası

3 Ekim 2014

Bu maçın istatiski hiçbir değeri olamaz. İstatistik ,bir sene önce ikide iki yapıp, hem içerde hem de dışarda mağlup ettiğiniz takımı yine yeneceğinizi söylemez.

İLK devrede Legia golüne kadar, kim gol atsa şaşırmazdınız.

LEGiA'NIN gol bulması, Trabzonspor'un da yemesi sürpriz değildi. 4'lü Trabzonspor defansının en sağındaki Bosingwa ile en solundaki Musa'nın hız farkı var. Bosingwa hücuma çıkarken Musa'nın en az 30 metre önünde. Bosingwa, sağ savunmadan oyun kurmaya çalışırken, Mehmet Ekici, top kaybetme rekoru kırdı. Medjani, Constant, Ekici, Sefa, Fatih'li orta alan kurgusu 2 ay sonra işler mi? Soru işareti. 70'deki Sefa'nın kafasına kadar ciddi, hazırlandığımız bir atağımız olamadı. Trabzonspor da son 20 dakikada top oynadı.

TAKIM Bosingwa'ya ayak uydurunca, kanatlara inmeyi hatırladılar.

YATABARE'NİN girmesiyle, takım hücumu hatırladı. Vahid hocanın sevmediği hareketler. Hücum nedir, en iyi hücum savunmak. Hoca, tribüne çıkmasaydı Yatabare'nin direğe çarpan şutunu muhtemelen göremeyecektik.

LİGDEKİ Trabzonspor ile Avrupa'daki Trabzonspor farkını görmek istediğimiz bir 90 dakika oldu. Trabzonspor, iyi top yapan takımlara karşı ne kadar defans yaparsa yapsın, pozisyon verir, gol yer. Halilhodzic son 20 dakika ile ilk 70 dakikayı iyi izlesin. Son 25 dakikadaki oynayacaksa bu oyunda kalır, yoksa tribünlerde bile göremeyebiliriz kendisini.

LEGİA takımı, topu hızlı rakip alana taşıyor. Kanatlara inerek, defans derinliğini zayıflatıyorlar. Yerden de havadan da hızlı hücum ana prensipleri. Bir nevi İngiliz takımı gibi oynadılar. Son 20 dakika baskı yemeleri normal. Bu maçın ana fikri; Trabzonspor hücum yaparsa var olacak, yoksa yok olacak. Tercih Vahid hocanın.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek