SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi‘nde sahasında Legia Varşova’ya 1-0 mağlup olan Trabzonspor, Onur Kıvrak‘ı da kaybetti.

Üstün oynadığı rakibi karşısında gol bulamayan Trabzonspor, kaçan fırsatın yanı sıra Onur‘un sakatlığı ile bir kez daha sarsıldı.  sol diz ön çapraz bağlarından yırtık belirlenen Onur‘un sakatlığının ciddi olduğu ve en az 6 ay forma giyemeyeceği öğrenildi.

KULÜP DOKTORUNDAN AÇIKLAMA GELDİ

Trabzonspor Kulüp Doktoru Hakan Bozdoğan, dün akşam UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Legia Varşova maçında sakatlanan Onur Kıvrak ile ilgili açıklama yaptı.

İşte Bozdoğan’ın açıklamaları;

Bozdoğan, “Maç sırasında Kaptanımız Onur'un sol dizinde ciddi bir sıkıntı olduğunu tespit ettik. Bugün çekilen MR'ı neticesinde Onur'un sol diz ön çapraz bağlarında kopukluk teşhis edildi. Bu nedenle kaptan Onur'un operasyon geçirmesi gerekiyor. Operasyonun iyi geçmesi halinde Onur 6 ay sonra antrenmanlara başlayabilecek” ifadelerini kullandı.

Bozdoğan ayrıca maç sırasında sol elmacık kemiği kırılan Avraam Papadopoulos ile ilgili olarak, “Avraam'ın sol elmacık kemiğinde kırık tespit ettik. Bu sabah küçük bir operasyon geçirdi. Sağlık durumu iyi. Ancak birkaç gün dinlendikten sonra özel bir maske ile antrenmanlara başlayabilir” dedi.

Sol ayak bileğinde şişlik ve ödem bulunan Kevin Constant ile olarak ise Bozdoğan, “Kevin'in rutin kontrolleri yapıldı ve MR'ı çekildi. MR neticesinde oyuncumuzun sağlık durumu hakkında daha detaylı bir açıklama yapabilirim” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:16,