SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş de Mersin İdmanyurdu’nun, sahayı, seyirciyi ve hakemi iyi kullandığını dile getirerek, “Saha zemininde ilk yarı sıkıntı çektik, pas kayıpları yaşadık onlar da kullandı. Takımımız sertliğe karşılık veremedi veya direnemedi. İkinci yarı oyuna hakimdik, kazanmamız gereken pozisyonları yakaladık ama kullanamadık. Kaybetmeyi hak ettiğimizi düşünmüyorum. Taraftarın, hakem üzerindeki etkisini yenemedik” ifadelerini kullandı.

Hakem hatalarından yakınan Güneş, şunları kaydetti:

“Ben Türkiye’ye neden yabancı hakemlerin gelmediğini anlayamıyorum. Bu zamana kadar her konuda, yabancı antrenör, yabancı oyuncu, yabancı çalıştırıcı ve idareciler geliyor ama hakem niye gelmiyor. Anlayamıyorum çünkü güvenmiyorum hakemlere, özellikle söylüyorum hiç güvenmiyorum. Hakem, attığımız golü de bana göre, saatine baktı son dakika diye gol verdi, belki de faul verecekti çünkü o kadar dengesiz fauller verdi ki bizim oyuncularımız onun verdiği fauller yüzünden kart gördü. İtiraz etmemesi gerekiyordu bizim de eksiğimiz o.”

Bugünkü oyunlarıyla kaybetmeyi hak etmediklerini söyleyen Güneş, şöyle devam etti:

“Saha şartlarıyla hakem yanlışlıklarıyla zaten ben de maç almayı istemem. Bugün maalesef kaybettik .Gol becerisinde sıkıntımız var, top kayıplarımız var, bunlar kendi eksikliklerimiz. Hücuma gittiğimiz zaman dönen toplarda bazen savunmada eksik yakalandığımızda pozisyon veriyoruz ama bu bütün maç boyunca bakıldığında bizim takımın, rakip takımdan daha düşük bir takım olduğunu göstermez. Biz iyi bir takımız.”

Yayınlanma Tarihi:22:56,