SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kötü gidişin nedenini açıkladı

Fenerbahçe’nin Senegalli yıldızı Moussa Sow, futbolun içinde kazanmak kadar kaybetmenin de olduğunu belirtti, “Biz iyi bir takımız ve birbirimize destek veriyoruz. Saha içindeki gerginlikler kesinlikle soyunma odasına yansımıyor ve performansımızı etkilemiyor” dedi

Güncellenme: 09:04, 03/10/2014
Kötü gidişin nedenini açıkladı

Sezona pek de iyi başlamayan ve eleştirilerin odak noktasını oluşturan Moussa Sow, hem performansını, hem de Fenerbahçe'de yaşananları Milliyet'e değerlendirdi. Senegalli yıldız, “Soyunma odasında kesinlikle bir problem yok” diyerek özellikle sarı-lacivertli takım içinde bir sıkıntı olmadığını vurguladı. Sow, “Problem nerede?” diye sorduğumuzda ise şu cevabı verdi;

“Geçen seneki oyuncular bu sene de devam ediyor. Sonuçta aynı takımız. Futbolda bu tip durumlar yaşanabiliyor. Kazanma ve kaybetme hepsi bu oyunun içinde olan şeyler. Ben Konyaspor maçı ile birlikte çıkışa geçeceğimizi düşünüyorum. Biz iyi bir takımız ve birbirimize destek veriyoruz.”

Yıldız futbolcu özellikle oyuncular arasında bir sıkıntının olmadığının altını çizerken, saha içinde yaşanan gerginliklerin soyunma odasında sürmediğini ve takımın performansını da negatif yönde etkilemediğini belirtti.

KARTAL'IN GÖZDESİ Kamuoyu ve medya tarafından son dönemde eleştirilse de Sow, halen Teknik Direktör İsmail Kartal'ın gözdesi. Kartal'a göre Senegalli futbolcunun en büyük özelliklerden biri defansa yardım etmesi. Hücum özelliklerinin yanında savunmaya da gelen, rakibini çizgiye kadar kovalayan Sow'un bu özelliği hocasını oldukça etkiliyor. Deneyimli teknik adam, ayrıca her maçın ardından tüm futbolcuların performansını sayısal olarak inceliyor. Bu incelemede Sow, birçok açıdan takımın önde gelen isimleri arasında yer alıyor.