SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın sorunu golcü eksikliği

HAFTA sonunda derbide Arsenal ile karşılaşan Tottenham'da menajer Mauricio Pochettino önümüzdeki pazar günü eski takımı Southampton'u ağırlayacağı karşılaşmayı düşünerek, Beşiktaş karşısına tamamen yedek bir kadro çıkardı. Öyle ki Arsenal maçındaki 11'inden kaleci Lloris dışında hiç bir oyuncu ilk 11'de başlamadı. Tottenham tribünleri de tam anlamıyla dolmadı, statta epey boşluk kaldı. Ancak yedek kadro deyip küçümsememek lazım. Tottenham'da sahaya çıkan ilk 11'in değeri 92 milyon Euro ederken ideal kadrosuyla mücadele eden Beşiktaş'ın toplam değeri ise 63 milyon Euro'ydu.

SLAVEN Bilic daha ilk dakikadan kazanmak için geldiğini gösterdi. Temsilcimiz karşılaşmaya çok iyi başladı, ilk 15 dakikada 3 pozisyona girdi. Bu bölümde en önemlisi nihayet hızlı oynayabilen Türk takımı gördük diyebiliriz. Baskı devam ederken Olcay ile çok net bir fırsattan yararlanamadık. Siyah-beyazlıların 4 şut attığı ilk 27 dakikada, isabetli veya isabetsiz tek bir şutu olmayan Tottenham, 21 yaşındaki genç golcü Kane'in vuruşuyla öne geçti.

TESELLİ OLDU

GOL oyuna dengeye getirdi, Tottenham daha özgüvenle ileri çıkmaya başladı. Beşiktaş buna rağmen oyundan düşmedi. 2. yarıda siyah-beyazlılar daha net fırsatlar yakalamaya başladı ama her defasında kaleci Lloris engeline takıldı. Demba Ba ve Olcay hücumda iyi anlaşan bir ikili görüntüsünde olmasına rağmen Olcay'ın son vuruşlardaki başarısızlığı pozisyonların gole dönüşmesini engelledi.

BEN Olcay'ı asla eleştirmiyorum. Sahanın en iyi mücadele eden ismiydi. Asıl sorun golcülerde. Son 8 müsabakada atılan gol sayısı sadece 6 ve bu gollerin sadece 2'si forvetlerden geldi. İyi oynamak elbette önemli ama iyi oynanılan maçları da kazanmak gerekiyor. Golcü eksikliğinin Beşiktaş'ın başına açtığı dert de işte bu. Demba Ba ile gelen penaltı golü ise oynanan iyi futbol adına teselli oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek