SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haydi İstanbul Arena’ya

Potanın Perileri, ilk kez katıldıkları Dünya Şampiyonası’nda çeyrek final karşılaşmasına çıkacak. Madalya hedefini devam ettirmek için Ülker Arena’da Sırbistan ile karşılaşacak milliler, kazanırsa yarı finalde İspanya-Çin maçının galibiyle eşleşecek.

Güncellenme: 09:13, 03/10/2014
Haydi İstanbul Arena’ya

Ülkemizde düzenlenen Kadınlar Dünya Şampiyonası'nda çeyrek final heyecanı bugün yaşanacak. A Milli Takımımız, yarı finale yükselme mücadelesinde Sırbistan ile karşılaşacak.

B Grubu'nu 3'te 3 yaparak lider bitirip, direkt çeyrek finale yükselen millilerimiz, A Grubu'nu ABD'nin ardından ikinci sırada tamamladıktan sonra eleme maçında Küba'yı zor da olsa geçerek 8 takım arasına kalan Sırbistan ile kozlarını paylaşacak.

Tarihinde ilk kez Dünya Kupası'nda mücadele eden ve madalya hedefleyen Potanın Perileri ile Sırbistan arasındaki tarihi karşılaşma saat 19.00'da başlayacak ve NTV Spor'dan yayınlanacak.

Dabovicler'e dikkat!

Sırbistan Milli Takımı'nın en tehlikeli iki ismi Milica ve Ana Dabovic, daha önce Türkiye'de forma giymiş isimler. Ana Dabovic, 15.8 sayı ve 2.8 ribaunt ile takımının bu alanlardaki lideri. Bir de boyalı alandaki önemli silah Jelena Milovanovic var. Hem ribauntlarda, hem de verimlilik puanında ilk sırada yer alan Milovanovic, Sırp takımının pota altındaki en büyük güvencesi.

Hücum olarak Millilerimiz'in bugüne kadar oynadığı rakipler içinde, en yüksek potansiyele sahip olan Sırbistan, savunma konusunda ise aynı başarıyı gösteremiyor. Özellikle boyalı alana yapılan penetreleri savunmakta zorlanan ve bunun sıkıntısını Kanada maçında fazlasıyla yaşayan Sırplar, yaptıkları baskıyı çabuk geçen ekipler karşısında da savunmayı yerleştirmekte zorlanıyor. Bu nedenle millilerimizin, iyi savunmasını devam ettirirken, mümkün olduğunca az top kaybı yapıp, hücumdaki temposunu artırması gerekiyor.

DİĞER EŞLEŞMELER

14.00 Avustralya-Kanada 16.15 İspanya-Çin 21.15 ABD-Fransa