SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Anadolu Efes Basketbol Takımı’nın Sırp  oyuncusu Nenad Krstic, başantrenörleri Dusan Ivkovic’in çok iyi bir kariyere  sahip olduğunu belirterek, “Anadolu Efes adına çok güzel ve muhteşem bir tercih  olduğunu düşünüyorum” dedi.
Sırp oyuncu yaptığı açıklamada, vatandaşı Ivkovic ile  daha önce milli takımda birlikte çalışma şansı bulduğunu belirterek, “Ivkovic,  büyük kariye sahip mükemmel bir antrenör ve çok iyi biri. Kariyerimde çalıştığım  en iyi hocalardan. Bir takımı nasıl yaratması gerektiğini çok iyi biliyor.  Anadolu Efes adına çok güzel ve muhteşem tercih olduğunu düşünüyorum. Onunla  tekrar çalışacak olmak benim için de mutluluk verici” diye konuştu.
Nenad Krstic, Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic’in de çok  iyi antrenör olduğunu anlatarak, “Obradovic de Ivkovic gibi Sırbistan basketbolunun efsane isimlerinden biri. Onunla da çalıştım. Çok büyük bir  antrenör” ifadelerini kullandı.
“Şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız”
Krstic, Türkiye Basketbol Ligi’nde çok güçlü ve iddialı takımların  bulunduğunu belirterek, “Türkiye Ligi çok güçlü. Son yıllarda birçok iyi antrenör  ve oyuncu buraya geliyor. Ligde şampiyonluk için mücadele eden birçok takım var.  Sadece Anadolu Efes değil, 5-6 takım şampiyonluğu hedefliyor. Her takım kağıt  üzerinde kadrolarını güçlendirdi. Güzel ve çekişmeli bir lig olacak. Biz de  şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.
Sırp oyuncu, yeni kurulan bir takım olduklarının altını çizerek,  şunları kaydetti:
“Anadolu Efes genç ve tecrübeli oyunculardan kurulan bir takım.  Takımımızda gelecek vadeden çok sayıda genç Türk oyuncu var. İstenilen seviyeye  gelebilmemiz için biraz zamana ihtiyacımız olacak. Ayrıca taraftarın desteği de  bizim için çok önemli. Taraftarlarımız maçlarımıza gelsinler, bize güvenip ve  desteklesinler. Biz de bunun karşılığını vereceğiz.”
Basketbolda takım oyunun çok önemli olduğunu vurgulayan Krstic, “Uzun  yıllardır basketbolun içindeyim ve baskı altında nasıl oynamam gerektiğini  biliyorum. Basketbola bireysel bakmamak lazım. Siz 20 sayı atsanız bile takım  yenildiğinde o sayıların hiçbir anlamı yok. Önemli olan takım olarak beraber  oynayabilmek ve kazanmak” diye konuştu.
Sırp oyuncu, THY Avrupa Ligi’nde de zor bir grupta olduklarını dile  getirerek, “Avrupa Ligi’nde her maçı ayrı düşünmeliyiz. Yeni bir hocamız var ve  yeni bir takımız. Çok çalışarak en kısa sürede takım halinde sahada olup bütün  maçları kazanmak için gayret göstereceğiz. Avrupa Ligi’nde ilk hedefimiz gruptan  en iyi şekilde çıkmak olacak” değerlendirmesinde bulundu.
Yayınlanma Tarihi:11:43,