SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özdilek’ten Lua Lua açıklaması

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, "Eskişehirspor'u deplasmanda yenmeliyiz. Bir galibiyet bizi çok farklı yere taşıyacaktır. Moral olarak da ihtiyacımız var" dedi.

Güncellenme: 12:56, 02/10/2014
Özdilek’ten Lua Lua açıklaması

Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu deplasmanda  Eskişehirspor ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Mehmet  Özdilek, “Eskişehirspor’u deplasmanda yenmeliyiz. Bir galibiyet bizi çok farklı  yere taşıyacaktır. Moral olarak da ihtiyacımız var” dedi.

Özdilek, Mehmet Cengiz Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında,  ligin ilk dört haftasında beş gol yediklerini, bunun dördünün duran toptan  gelmesinin düşündürücü olduğunu belirtti.
Hataları giderme adına yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden  Özdilek, “Lig çok zor geçiyor. Birçok takım beklentilerin altında kaldı. Biz de  bulunduğumuz yerden, konumdan mutlu değiliz. Daha fazla puanımız olmalıydı” diye  konuştu.
Seyirci baskısının ortadan kalktığını, iç saha dış saha kavramının  kalmadığını vurgulayan Özdilek, her takımın birbirini yenebildiğini dile getirdi. Eskişehirspor’u deplasmanda yenmeleri gerektiğine dikkati çeken  Özdilek, “Bir galibiyet bizi çok farklı yere taşıyacaktır. Moral olarak da  ihtiyacımız var. Ali Adnan, Sezer, Kağan sakat. Her şeye rağmen amacımız  Eskişehirspor maçını kazanmak. Oyunculara inancım devam ediyor. Bu potansiyelleri  var” ifadesini kullandı.
Birçok maçta düşündüklerini sahaya yansıtamadıklarını ancak Bursaspor  maçının oyun olarak morallerini yukarı çıkardığının altını çizen Özdelik, şöyle  devam etti: “Bu moral ile Eskişehirspor’a hazırlanıyoruz. Eskişehirspor’un gücünü  de kazanmamız gerektiğini de çok net biliyoruz. Kazanıp camiamıza bayram hediyesi  sunmak istiyoruz. Düşüncelerimizi sahaya yansıtıp şehre galibiyetle dönmeyi  hedefliyoruz.”
Ligde ilk yarı sonundaki puan hedeflerine değinen Özdilek, 20 puanın  iyi olacağını, 25 puan barajını zorlayacaklarını belirtti.
Lua Lua’nın kadro dışı bırakılması 
Özdilek, Lua Lua ile kişisel problemi olmadığını, kadro dışı  bırakılmasını tebliğ ederken de karşılıklı konuştuklarını anlatarak, sporda bu  tür durumlar bulunduğunu söyledi.
Lua Lua’nın önemli ve değerli bir futbolcu olduğunu ama futbolun dünle  yaşanmadığını vurgulayan Özdilek, şöyle konuştu: “Bugünkü saha içi ve dışı performansından yeterince memnun değiliz.  Tolere etme şansımız yok. Diğerlerine haksızlık olur. Adaletli bir yaklaşımım  var. İçimizde olması bize daha çok zarar getirecekti. Çalışmalarını sürdürüyor.  Durumunu gözlemleyeceğiz. Gelişme gösterirse bizimle yine olacak. Bu, bir  haftalık bir süreç değil. Futbol çocuk oyuncağı değil. Maç ve antrenman  performansı, yaşananlar… Herkese açık olmaya çalışıyoruz.”
Özdilek, sezon başında bütün planlamalarını Lua’nın üzerine  yaptıklarını ama beklentinin bir yere kadar olduğuna işaret ederek, beklentilere  cevap veremediği için belli bir süre dışarıda kalmasının fayda sağlayacağını  sözlerine ekledi.