SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güle güle Cesare!

PRANDELLİ''NİN hatalı bir sistem ve yanlış oyuncu seçimiyle sahaya çıkması Galatasaray'a pahalıya mal oldu. Önceki birçok maçta da bu hatayı yapan İtalyan hoca, hafta sonu ligde oynanan Sivas mücadelesindeki sonuca aldandı. Halbuki Sivas o maçta girdiği pozisyonları değerlendirse sonuç bundan farklı olmazdı. Üçlü savunmanın Galatasaray'a hiçbir faydasının olmadığını nasıl göremiyor, anlamak mümkün değil. Elinde çok iyi savunma oyuncuları olur, bunu anlarım. Ancak böyle bir savunma hattı da ne yazık ki yok. Melo- Veysel-Semih üçlüsü son derece yanlış tercihti. Hadi onu yaptın, ön liberoda Sneijder'le başlamak ise tam bir fiyaskoydu. Selçuk'tan yoksun bir kadroyla sahaya çıkacaksın, Sneijder'i ön libero oynatacaksın… Bu da affedilir bir durum değildi. Felipe Melo atılmalıydı

ORTA sahada ise ayakta kalan bir tane oyuncu yok gibiydi. Prandelli'nin devre arasında Yekta'yı çıkarıp, Hamit'i alması doğruydu. Ancak öncesinde kendisini çıkarıp bütün sorumluluğu yardımcı hocaya verse çok daha iyi bir tercih olurdu! Hakemin Melo'yu kırmızı kartla oyundan ihraç etmemesi ise Galatasaray adına büyük bir şanstı. Yoksa tarihi bir hezimet de olabilirdi. Prandelli, ikinci yarıya 4-4-2'yle başlayarak bir bakıma hatasından döndü ama o da yetmedi.

MELO''NUN sarı kart görüp Dortmund maçında oynayamayacak olması sarı-kırmızılılar için büyük bir handikap. Ama her şeyden önce Galatasaray Yönetimi acilen teknik adamlarıyla ilgili tasarrufta bulunmalı. Yoksa gidişat hiç iç açıcı değil.

KARŞILAŞMANIN hakemi Rocchi, Melo'yu atmayarak büyük bir hata yaptı. Birçok ikili mücadelede hatalı kararlar verdi. Ama yapılan bu hatalar Galatasaray'ın maçı kaybetmesine sebep olmadı. Bilakis yapılan hatalar sarı-kırmızılıların lehineydi. Hakemin maçtaki en doğru kararı Arsenal kalecisinin Burak'a yaptığı harekete penaltı ve kırmızı kart vermesiydi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek