SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski Galatasaraylı yıldıza büyük şok!

Bursaspor ve Galatasaray'ın eski yıldızı Balıkesirsporlu Sercan Yıldırım’ın, ödemediği 300 bin TL’lik senet yüzünden Bursa’daki evine haciz geldi.

Güncellenme: 16:07, 02/10/2014
Eski Galatasaraylı yıldıza büyük şok!

Çok değil, bundan beş yıl önce gelecek vadeden bir futbolcu olarak Süper Lig arenasına adım adan, oynadığı futbolla Bursaspor'un kazandığı şampiyonlukta önemli pay sahibi olan Sercan Yıldırım bu kez profesyonel işiyle değil, hacizle adından söz ettirdi.

Yıldızının parladığı Bursaspor'dan ayrıldıktan sonra Galatasaray'a transfer olan ancak, Sarı Kırmızılı takımda aradığını bulamadığı için Sivasspor ve Şanlıurfaspor'a kiralık giden golcü futbolcu, geçen yıl yeniden ilk takımı Bursaspor'un kapısını aralamıştı.

300 BİN TL'LİK SENEDİ ÖDEMEDİ

Sercan Yıldırım'ın performansı Bursaspor'da da istenilen düzeyde olmayınca Yeşil Beyazlı takımla yolları ayrılmıştı. Bu sezon İsmail Ertekin'in çalıştırdığı Balıkesirspor'la anlaşan Sercan Yıldırım, eski günlerine dönme çabasında olsa da ödemediği bir senet başına büyük iş açtı.

Vadesi 2013 yılının Eylül ayında dolan 300 bin TL'lik senet için alacaklı olduğu kişi Sercan Yıldırım'ı icraya verdi. Alacaklı kişi adına haciz işlemini Avukat Mehmet Oğuz Kaya yürüttü.

OTOMOBİLİ YEDİEMİNE ÇEKİLDİ

Bursa 17'nci İcra Dairesi memurları Sercan Yıldırım'ın Bursa Bademli'deki villasına haciz işlemi gerçekleştirdi. Haciz memurlarını Sercan Yıldırım'ın babası Kenan Yıldırım'la yaptıkları görüşme sonrasında evde bulunan bir adet plazma televizyon, bir adet dizüstü bilgisayar ve bir otomobili haczetti.

Hacizli mallar evden alınırken, otomobil yediemin otoparkına çekildi. Sercan Yıldırım'ın babası Kenan Yıldırım haciz işleminden sonra büyük bir şok ve üzüntü yaşadı.

VE SERCAN YILDIRIM’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Galatasaray’ın Balıkesirspor’da kiralık forma giyen golcü oyuncusu Sercan Yıldırım, Bursa’daki evine gelen haciz olayında, ödenmeyen senedin kesinlikle kendisiyle ilgili olmadığını söyledi.

Sercan Yıldırım, yaptığı açıklamada, bugün Bursa’da ailesinin oturduğu eve icra memurlarının gelerek, bazı eşyalara haciz işlemi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Borcun, Bursa’da geçmiş yıllarda ortak olarak açtıkları bir restorandan kaynaklandığını dile getiren Sercan Yıldırım, “Burada benim adıma, hiçbirinden haberim olmadan atılmış bazı imzalar söz konusu. İşin özü, bu haberim olmadan borçlandırıldığım bir olay” dedi.

Sercan Yıldırım, konunun avukatı tarafından takibinin yapıldığını da belirterek, “Burada dolandırıcılık, sahte evrak, tefecilik bile söz konusu. Avukatım gerekli hukuk mücadelesini sürdürüyor. Onun için bununla ilgili pek fazla birşey konuşmaya gerek yok” diye konuştu.

Balıkesirspor formasıyla sezona iyi bir başlangıç yaptığını, o nedenle bu tür olayların motivasyonunu bozmasına izin vermeyeceğini anlatan Sercan Yıldırım, şunları kaydetti: “Ben artık bu olaylarla değil, sahadaki futbolumla anılmak istiyorum. Son iki sezondur farklı bir Sercan Yıldırım olarak sahada mücadele veriyorum. Futbolda yeni bir başlangıç yaptım. Yeniden bir yükselişim de söz konusu. Geçmişte yaşadıklarıma değil geleceğime bakıyorum. Beni seven herkesten bu yönde büyük destekler de alıyorum. Bu nedenle kötü günler artık geride kaldı. Ben, futbol severlere sahadaki mücadelemle yeniden iyi bir Sercan Yıldırım izletme derdindeyim” dedi.

Haber: Bursa Hakimiyet Fotoğraflar: Barış Yalım

Yayınlanma Tarihi:14:37,