SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saraylı yıldızlar isyan etti ama…

Soyunma odasına üç farklı geride giden oyuncular kendi aralarında tartıştı... Prandelli ile de taktiği sorguladı. Melo, Welbeck'in arkaya sızan deparları ile yıprandı, acısını arkadaşlarına çatarak çıkardı. Muslera yediği gollere isyan etti

Güncellenme: 10:05, 02/10/2014
G.Saraylı yıldızlar isyan etti ama…

Emirates Stadı’nda hakem ilk yarının bitiş düdüğünü çaldığında tabelada, ‘Arsenal- Galatasaray: 3-0′ sonucu yazıyordu…

Cesare Prandelli‘nin Sivasspor karşısında uyguladığı taktiği, sadece Olcan-Pandev ve Selçuk-Yekta değişikleri ile yine uygulatmaya çalışması felakete çanak tuttu… Orta sahada en fazla top çalan ve rakibe baskı yapan isim olan Melo’yu savunmanın göbeğinde Welbeck’in yıpratan deparları ile karşı karşıya bırakan, Muslera’nın yediği gollere isyan bayrağı açmasına sebep olan İtalyan teknik adam, soyunma odası yolunda bizzat öğrencileri tarafından sorgulandı.

Melo, yaşadığı açmazın yarattığı tahribatın acısını arkadaşlarını fırçalayarak çıkarmaya çalıştı. Muslera ise direkt Prandelli’nin yanına koştu.

“HERKESİ MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUM”

Alışmadığı bir pozisyonda oynamanın günahını fazlasıyla ödeyen Melo, maç sonu, “Bu takımda kaleci olarak da oynadım. Önemlisi takım için oynamak. Herkesin bunu yapması gerekir. Galatasaray için ben yerde oynarım. İlk yarıda sistemimizde bir sorun yoktu. Sadece biraz daha risk almamız ve savaşmamız gerekiyordu” diyerek yaşadığı travmayı gözler önüne serdi.

“SEMİH KAYA ARENA’DA UYARMIŞTI”

Çarşamba’nın gelişi Cuma’dan belli olmuştu…

Sivasspor ile Arena’da oynanan lig karşılaşmasında takımını sahaya 3-5-2 dizilişi ile süren ve henüz ilk 10 dakika içerisinde verilen net gol pozisyonlarına karşın 2-0’ı yakalayan Galatasaray’ı ikinci yarıda yine aynı taktik ile oynatan Prandelli, skor 2-1’e geldikten sonra eliyle ‘4’ işareti yapan Semih tarafından uyarılmış ancak geri adım atmamıştı.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:09:03,