SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal’dan sürpriz açıklama!

G.Saray Başkanı, liste hazırlayan Alp Yalman için, “İyi insan ama etrafındakiler için aynı şeyi söyleyemem” dedi. Aysal, bu kongrede değil ama Mayıstaki olağan kongrede aday olabileceğini de belirtti.

Güncellenme: 08:59, 02/10/2014
Aysal’dan sürpriz açıklama!

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dim ve Türk işletmeci Hüseyin Özer, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı Londra'da kaldığı otelde Arsenal maçı öncesi ziyaret etti.

Konuklarının sorularını cevaplayan Aysal, 25 Ekim'deki kongrede aday olmayacağını tekrarlarken, “Mayıstaki olağan kongrede ise tekrar aday olabilirim” dedi.

Aysal şöyle konuştu:

“Cemal Özgörkey Bey aradı ve aday olabileceğini söyledi. Ben de aday olmasından memnunluk duyacağımı belirttim. Diğer aday Alp Yalman da iyi bir insan ancak etrafındakiler için aynı şeyleri söyleyemem.”

“Yönetimde uyumu yakalayamadık” diyen Aysal, “300 milyon doları aşan borç için arazileri değerlendirelim dedim. Üst kullanımı veya kira gelirleri ile bunu yaparız dedim. Bunu bile başaramadım. Aynı dili konuşamıyoruz. Ara verip gerekirse mayısta yeniden aday olurum” diye konuştu.

FATİH TERİM’İN DAVRANIŞI YANLIŞ

Aysal, Fatih Terim'in kendisi hakkında ‘özel hayatın gizliliğini ihlal' gerekçesiyle dava açmasıyla ilgili “Aramızda ne geçerse geçsin bu davranış doğru değildi. Kaldı ki aramızdaki iletişimi medyaya servis eden ben değilim. Davanın muhatabı da ben değilim” dedi.

MAYISTA KONGRE OLUR MU?

Aysal'ın açıklamaları sonrası, mayıs ayında kongre tartışılmaya başlandı. Çünkü bu genel kurulda seçilecek yönetim 3 yıllığına görev yapacak. Ancak yeni yönetim, sezon sonuna doğru kongre kararı alırsa Mayıs ayında seçim yapılabilecek.

LİSTE İÇİN SON GÜN

25 Ekim'de yapılacak Olaşanüstü Genel Kurul'da başkanlığa aday olacak isimler, listelerini en geç bu akşam 17.00'ye kadar Divan Kurulu'na teslim edilecek.

Hürriyet