SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Çakar’dan olay Arsenal yorumu

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde Arsenal'a 4-1 yenildiği maçın ardından teknik direktör Cesare Prandelli ve Selçuk İnan'a çok sert eleştiriler vardı.

Güncellenme: 00:21, 02/10/2014
Ahmet Çakar’dan olay Arsenal yorumu

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde Arsenal’a 4-1 yenildiği maçın ardından teknik direktör Cesare Prandelli ve Selçuk İnan’a çok sert eleştiriler vardı.

Bu eleştirilerden biri de Ahmet Çakar’a ait. Çakar, Arsenal’in Galatasaray’a istese 6 adabileceğini de vurgulayan Çakar, Prandelli ya da Selçuk’tan birinin de Galatasaray’a ihanet ettiği ifade etti.

İŞTE ÇAKAR’IN O SÖZLERİ:

“Prandelli, ‘Go Home’. Bu net. Galatasaray, 3’lü savunmayla kaç defa oynamıştır, Melo kaç defa by mevkiide oynamıştır. Sivas’ta Utaka atamadı, Welbeck attı. Arsenal kalecisi atılmasaydı, takım biraz geri çekilmeseydi, 6 gerekiyorsa da 6 atarlardı. Galatasaray ilk yarıda Malta takımı, Moldova takımı gibiydi. Bugün futbol adına bir ahlaksızlık yapılmıştır. Selçuk neden oynamadı? Bu ihanettir.

Paraya ihanettir, 100 yılık Galatasaray’a ihanettir. Eğer Selçuk böyle bir şey söylemediyse, Prandelli oyuncusunu suçlamıştır. Bülent Korkmaz, Arsenal maçında omzu çıkmıştı, öyle oynamıştı. Neymiş, Selçuk efendi çok yorgunmuş, oynamak istemiyormuş. Takım kaptasını ve orta sahanın en önemli ismisin ve oynamıyorsun. Bu Sivas maçı mı? Türkiye Kupası maçı mı? Galaatsaray dua etsin üçüncü olsun. Bu takımın ikincilik şansı yok. Günün baş sorumlusu Prandelli’dir. Hem teknik olarak hem de insani açıdan.”