SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMKSpor / Bahadır ÇOKİŞLER Başkan Ünal Aysal’ın yeniden aday olmayacağını açıklamasından ardından bu koltuğa ilk soyunan Alp Yalman’ın yönetim listesi konusunda sıkıntılar yaşadığı öğrenildi. Sarı kırmızılı camianın önde gelenlerinin, Yalman’ın oluşturacağı yönetim kurulunun, G.Saray’ın mali konularına çözüm üretmekte yetersiz kalacağı yönünde görüş birliğine vardıkları sızan haberler arasında.

Yalman cephesinde bu gelişmeler yaşanırken,  Adnan Öztürk yaptığı açıklamada “Başkan adayı olacak mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi;

“Hayır. Hep önceliklerim vardır. Ülkem, ailem, Galatasaray. Tabii ki Galatasaray’ın her kurumuna 24 saat sessizce koşturuyorum. Ben daha önce başkan adayı oldum. O zamanki Galatasaray’ın problemleri bugünkülerin yanında çok küçük problemlerdi. Başkan adaylığına bir buçuk sene hazırlandım. Sevgili Adnan Polat 2900 oy aldı, ben 2290 oy aldım ve kaybettim ama küsmedim. Yeniden çalıştım. Son derece yoğun ajandası olan bir yöneticiyim. Benim ajandamın altı aylık kısmı doludur. “Galatasaray’da başkanlık seçimi var, tam zamanıdır, ben gireyim” denemeyecek kadar ciddi işlerdir bunlar. Başkanlık, çok ciddi hazırlık gerektirir. ”

G.Saray’da başkan adaylarının, listelerini yarın saat 18.00’a kadar Divan Kurulu Başkanlığı’na vermeleri gerekiyor.

Yayınlanma Tarihi:13:33,