SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar’dan 150 milyon euroluk ret!

Oğlunun Barcelona'ya transferinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla hakim karşısına çıkan baba Neymar Da Silva Santos, oğlunun 150 milyon euroluk Real Madrid teklifine rağmen Katalan devini tercih ettiğini söyledi.

Güncellenme: 19:24, 01/10/2014
Neymar’dan 150 milyon euroluk ret!

Brezilyalı yıldız oyuncu Neymar'ın Barcelona kulübüne transferinde yapıldığı iddia edilen usulsüzlüklerin soruşturması devam ediyor. Baba Neymar Da Silva Santos, kontratta imzası olduğu için bu Sabah Madrid’de İspanya Ulusal Mahkemesi'nde (Audiencia Nacional) tanık sıfatıyla ifade verdi.

“REAL 150 MİLYON TEKLİF ETTİ, OĞLUM BARÇA’YI SEÇTİ”

Real Madrid'in Neymar'ı Santos kulübünden transfer etmek için 150 milyon Euro teklif ettiğini öne süren Neymar Da Silva Santos, oğlunun yine de Barcelona’yı tercih ettiğini aktardı.

“2 MİLYON EURO’YA SCOUT’LUK YAPTIM”

Hakim Pablo Ruz karşısında 2 saatten fazla ifade veren baba Neymar, kontratta gözüken 2 milyon Euro'ya Barcelona adına Brezilya'da yetenek avcılığı yaptığını ve bu sayede kulübün 3 oyuncuyu transfer ettiğini söyledi. Hakim Ruz, Barcelona'nın eski başkanı Sandro Rosell'i Neymar'ın transferinde zimmetine para geçirmekten ve kulübü de 9,1 milyon Euro’yu bulan Mali suçtan dolayı soruşturuyor.

Yayınlanma Tarihi:19:05,