SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü’nde eski yöneticilerden Cemal Özgörkey, kulübün 25 Ekim’de yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal‘ın dün aday olacağını duyurduğu Özgörkey, yaptığı yazılı açıklamada belirlenen sürede hazırlıklarını yapabilmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Bu açıklamanın ardından sarı-kırmızılı kulüpte başkan adayı olarak sadece Alp Yalman kaldı.

“BU KADAR KISA ZAMANDA…”

Özgörkey, Türkiye‘nin en köklü spor kulüplerinin başında gelen Galatasaray gibi bir kurumun başkanlığının son derece önemli bir sorumluluk ve bir o kadar da büyük bir onur olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı için hem Sayın Ünal Aysal hem de kamuoyu nezdinde adımın geçmesinin de benim için bir gurur olduğunu söylemek isterim. Diğer taraftan, bu kadar kısa zamanda böyle önemli bir görevi yerine getirebilmek için gereken hazırlığın yapılabilmesinin mümkün olmayacağı herkesin kabul edeceği bir gerçektir. Beklentim, bu ulvi görevi üstlenmek isteyen olası adaylara yeterli süreyi tanıyacak adımların ivedilikle atılmasıdır. Galatasaray‘a hizmet etmenin tek yolunun başkanlık olmadığı gerçeğinden hareketle, Galatasaray sevgisinin getirdiği, Galatasaray‘a hizmet sorumluluğumun gereklerini yerine getirmeye her zaman devam edeceğimin de bilinmesini isterim.”

Sarı-kırmızılı kulüpte olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olanların listelerini yarın divan başkanlığına vermeleri gerekiyor.

Yayınlanma Tarihi:16:39,