SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mücadelenin ilk setine iki takım da karşılıklı sayılarla başlarken ABD, etkili servislerden bulduğu sayılarla ilk teknik molayı 8-6 önde geçti. Molanın ardından savunmada sıkıntı yaşayan “Filenin Sultanları”, hücumda Gözde, Bahar ve Seda’nın sayılarıyla ikinci teknik molada farkın açılmasına izin vermedi: 12-16. Setin son bölümüne girilirken rakibiyle sayı farkını azaltan ay yıldızlılar skoru 24-23’e getirdi.

İlk set puanı fırsatını değerlendiremeyen milliler, büyük çekişme yaşanan son anlarda ABD’nin hataları ve Gözde’nin smaçlardan bulduğu sayılarla seti 29-27 kazandı.

İkinci sete de savunma ve servislerde sıkıntılı başlayan A Milli Takım, ABD karşısında setteki ilk teknik molayı 8-5 geride tamamladı. ABD takımı, etkili ataklarıyla oyunun kontrolünü ele geçirdi ve ikinci teknik molada farkı açtı: 10-16. Molanın ardından Gözde’nin smaçlardan aldığı puanlarla maça ortak olmaya çalışan ay yıldızlılar, son bölümde basit hataların artması nedeniyle seti 25-19 kaybetti.

Mücadelenin üçüncü setine etkili hücumlarıyla hızlı başlayan taraf Türkiye oldu ve ilk teknik molada rakibine 8-4 üstünlük sağladı. ABD mücadeleye tutunsa da oyunun kontrolünü bırakmayan ay yıldızlılar, ikinci teknik molayı 16-14 önde geçti. Molanın ardından büyük çekişmeye sahne olan son bölümde Türkiye, Seda’nın sayılarıyla oyuna tutunmaya çalışsa da basit hatalar sonrasında seti 25-23 kaybetti.

ABD dördüncü sete de hızlı giriş yaptı ancak milliler çabuk toparlanarak ilk teknik molayı 8-7 önde kapattı. Molanın ardından hücum tercihlerinde hatalar yapan “Filenin Sultanları”, rakibinin smaçlarına da engel olamayınca, ikinci teknik molaya 16-12 geride girdi. Ay yıldızlıların hem savunmada, hem hücumda oyundan düşmesiyle 6-0’lık seriyle farkı açan ABD, seti 25-15, maçı da 3-1 kazandı.

ABD yenilgisiyle milliler, ikinci turdan çıkma şansını da büyük ölçüde zora soktu.

Ay yıldızlılarda takım kaptanı Gözde Sonsırma 22 sayıyla maçın en skorer ismi oldu.