SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Dergisi’nin ekim ayı sayısında röportajı yayımlanan Demba Ba, Chelsea‘da oynayarak büyük bir hayalini gerçekleştirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Günün birinde Chelsea‘de, Manchester United‘da, Arsenal‘de, Bayern Münih‘te oynayabilmenin hayallerini kuruyordum ve bu düşlerimin bir gün gerçeğe dönüşebileceğine dair çok güçlü umutlarım vardı. Chelsea‘ye transfer olduğumda hayatımda çok önemli bir basamağı atlamış, hedeflerimde önemli bir fazı yakalamış olduğumu hissettim ve inancımı asla yitirmedim. Şimdi de Beşiktaş‘tayım. Bu takımda hala yazabileceğim birçok hikaye var, doldurabileceğim birçok sayfa olduğunu düşünüyorum.”

“BİZ BİR TAKIMIZ”

Yıldız futbolcu, saha içinde performansını en üst düzeye çıkartmaya çalıştığını ve arkadaşlarından da bunu beklediğini kaydetti. “Onların da ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını ve bütünlüklü bir performans ortaya koyabilmelerini dilerim ki futbolun ruhu olan kolektivizm hayata geçirilebilsin” diyen Senegalli futbolcu, şöyle devam etti:

“Onlarla ilgili bu kadar beklentim varken aynı zamanda onların da özgüvenlerini yükseltebilmek için elimden geleni yapmak isterim. Maç sırasında tüm takım arkadaşlarımı olumlu etkileyerek onları maça motive etmek gibi; kimseyi demoralize etmeden, kırmadan, oyundan düşürmeden maça konsantre olmasını sağlamak gibi birbirimize karşı sorumluluklarımız var çünkü biz bir takımız.”