SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jorge Jesus bombası

Başkan Yıldırım, Ersun Yanal’dan sonra takımı ona emanet etmek istemişti, ancak şartlar oluşmayınca İsmail Kartal’la devam edilmişti. Oynanan kötü futbol, ibreyi yeniden kurt hocaya çevirdi

Güncellenme: 11:33, 30/09/2014
Jorge Jesus bombası

4 HAFTA geride kalmasına rağmen oynanan kötü futbol, takımın ruhsuzluğu ve son alınan Akhisar yenilgisi teknik direktör tartışmalarını da beraberinde getirdi. İsmail Kartal kredisini çabuk tüketirken, hoca konusunda ön plana çıkan isim Jorge Jesus… Benfica'nın başında 6. sezonuna başlayan 60 yaşındaki teknik adam, Jose Mourinho'nun ardından Portekiz'in yetiştirdiği en önemli taktisyen olarak dikkat çekiyor.

Tam bir kupa canavarı

PORTEKİZ'DE Porto'nun hegomanyasını yıkan Jesus, Benfica ile 2 kez lig şampiyonluğu yaşadı. 2 defa Portekiz Kupası'nı kaldıran kurt hoca, UEFA Avrupa Ligi'nde de iki kez takımını finale çıkarttı, ama son maçta kaybetti. Bu sezon takımıyla birlikte Şampiyonlar Ligi'nde olan Jorge Jesus, özellikle Başkan Aziz Yıldırım'ın çok beğendiği bir hoca. Yıldırım, Ersun Yanal gittikten sonra da onu fazlasıyla istemişti.

Devre arasında olabilir

JESUS'UN Benficası'nın en büyük yıldızı Cardozo, bu sezon Trabzonspor'da forma giyerken, tecrübeli teknik adam her daim kendi yıldızlarını yaratması ile dikkat çekiyor. Takımının mütevazı bütçesine rağmen Avrupa futbolunda söz sahibi olmasını sağlayan Jesus ile önümüzdeki günlerde görüşmelere başlanacağı iddia edildi. Fenerbahçe, devre arasında şartların oluşması halinde takımı ona emanet edebilir.

Yayınlanma Tarihi:10:46,