SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ta ligde alınan Eskişehir beraberliği sonrası basın sözcüsü Metin Albayrak'ın açıklamaları gündeme oturdu. “Herhalde hocamız da oyuncular da kendilerini görüyorlardır. Gereken tedbirleri alacaklardır. Bazı oyuncuların performansları ve kötü oyunlarının sebepleri hakkında konuşulacaktır. Teknik kadro bir araya gelerek tedbir alacaktır” demişti.

‘Aksaklıkları çözecek olan hocadır’

Konuyla ilgili açıklama yapan Albayrak, “Herkesin iyi ve kötü zamanları olabilir. Eskişehir maçında kötüydük. Performans düşüklüğü varsa bu değerlendirilir. Bir yerlerde aksaklık söz konusuysa hoca çözecek” ifadelerini kullandı.

“Sezon sonuna kadar…”

Perşembe günkü Tottenham'la maçında olası bir kötü sonuç halinde Hırvat çalıştırıcı radikal kararlar alınabileceği iddiaları içinse, “Hocamızla sezon sonuna kadar çalışmayı planlıyoruz. Ancak, herkes birbirine sorumlu. Biz de genel kurula hesap veriyoruz. Tek kıstas şampiyonluk ve başarı. Bunu yapacak olan da teknik heyetimiz ve oyuncularımızdır” dedi.

‘Başakşehir’i bu hafta bitirmek istiyoruz’

Albayrak, Olimpiyat Stadı'nın durumunu da değerlendirdi. “Olimpiyat'ın durumu yeni bir şey değil. Kaç senedir yapılmış, oraya konulmuş. Futbol stadı değil. Ne fiziksel olarak ne zemin olarak uygun. İlk yapıldığı gündeki gibi duruyor. Bir önlem de alınmıyor. En kısa sürede evimize dönmek istiyoruz. İç saha maçlarında deplasmanda gibi oynuyoruz” dedi.

Sezonun ilk yarısının sonuna kadar derbileri ve Avrupa maçlarını Başakşehir'de oynamak istediklerini belirten Albayrak, “Bu hafta bu konuda olumlu netice almak istiyoruz” diye konuştu.

Olimpiyat mali tabloyu da vurdu

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, finansal fair-play için başlatılan incelemeyi değerlendirdi. “Olimpiyat Stadı nedeniyle hasılatımız düştü. Mali tabloyu bu da olumsuz etkiledi” diye konuştu.

Beşiktaş'ta geçen hafta içerisinde UEFA tarafından finansal fair-play kapsamında başlatılan inceleme şok etkisi oluşturdu.

Stat uzak seyirci gelmiyor

Avrupa futbolunun patronu 2012-2013 sezonu hesaplarında ciddi açıklar bulunduğu gerekçesiyle Siyah-Beyazlılar'ı incelemeye aldı. Söz konusu durumla ilgili açıklamalarda bulunan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Malum nedenlerden dolayı iki dönem Avrupa'ya gidemedik. Bu anlamda oluşan gelir kayıpları maalesef bu tablonun oluşmasında büyük pay aldı” dedi.

Olimpiyat Stadı'nın da bu durumda etkili olduğunu belirten Çebi, “Uzaklık ve ulaşım problemleri nedeniyle oluşan seyirci azlığından dolayı hasılat kaybı yaşadık. Gelirlerimizde bundan dolayı yaşanan düşüş de mali tabloyu olumsuz etkiledi” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:10:14,