SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’de Galatasaray korkusu!

Çarşamba ve perşembe günleri oynanacak Arsenal-Galatasaray ve Tottenham-Beşiktaş maçlarına binlerce Türk'ün gideceğini dikkate alan İngiliz polisi, sıkı güvenlik tedbirleri aldı.

Güncellenme: 20:37, 29/09/2014
İngiltere’de Galatasaray korkusu!

İngiltere’nin başkenti Londra’ya Çarşamba ve Perşembe günleri Türk çıkarması gerçekleşecek.

1 Eylül Çarşamba günü Arsenal’le şampiyonlar ligi maçında karşılaşacak olan Galatasaray’ın ve 2 Eylül Perşembe Tottenham deplasmanında UEFA Avrupa Ligi’ndeki ikinci maçına çıkacak olan Beşiktaş’ın taraftarları, takımlarını yalnız bırakmamak için Londra’ya akın edecek.

Sporx’in haberine göre; Emirates Stadı’nda Galatasaraylı taraftarlar için ayrılan 3 bin biletin tamamının satıldığını ve White Hart Lane’de yaklaşık 2bin 800 Beşiktaş taraftarının olacağını öngören Londra Polisi, bu 2 gün boyunca şehirde herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için bütün önlemleri almış durumda.

OLAYLI MAÇLARI HATIRLATTILAR

İngiliz basınında yer alan haberlerde bu konuya parmak basılırken Galatasaray ve Beşiktaş arasında geçen sezon Olimpiyat Stadı’nda oynanan ve Beşiktaşlı taraftarların sahaya girmesiyle tatil edilen maça vurgu yapıldı.

Konuyla ilgili İngiliz basınına konuşan Londra Metropol Polisi Basın Sözcüsü, şehre akın edecek taraftar grupları hakkında bilgi sahibi olduklarını, çıkabilecek olaylara karşın önceden hazırlıklar yaptıklarını belirtti.

Bu tür büyük sayılı gruplarla başa çıkmaya alışkın olduklarını söyleyen basın sözcüsü, herkesin güvende olması için kulüplerle bağlantı içerisinde olduklarını ifade etti. Öte yandan İngiliz basınında yer alan haberlerde 2012 yılında Galatasaray ile Beşiktaş tekerlekli sandalye basketbol maçı sırasında yaşanan olaylara da parmak basıldı. Tekerlekli sandalyelerinin kırıldığı karşılaşmada holiganların biber gazı ile etkisiz hale getirildiği bilgisi de verildi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:19:42,