SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarih 10 Kasım 2013. Kadıköy'de Fenerbahçe ezeli rakibi Galatasaray'ı ağırlarken Emenike tanınmaz bir halde yedek kulübesindeydi.

Hava güzel olmasına rağmen kafasına kar maskesi geçiren Nijeryalı, derbide herkesin ilgi odağı haline gelmişti. Kendisiniyedek bırakan o dönemin hocası Ersun Yanal'a tavır yapan Emenike, benzer bir davranışı dün akşam bu kez Manisa'da sergiledi.

Geçen hafta Emre ile saha içinde tartıştıktan sonra tribünlere hareket yapan golcü futbolcu, dün akşam İsmail Kartal tarafından bu sezon ilk kez kulübeye çekildi. Kartal'ın bu kararını maçtan önce, “Seni biraz dinlendirmek istiyorum” diyerek öğrencisine bildirdiği, Emenike'nin de bunu anlayışla karşıladığı söylense de Nijeryalı'nın tavırları pek öyle değildi. Kafasına geçirdiği kapşonu ve mutsuz haliyle dikkat çeken Fener'in yıldızı, 64. dakikada dahil olduğu oyunda fazla varlık gösteremedi.

NTVSpor’da yorumculuk yapan eski futbolcu Rıdvan Dilmen de maçın ardından, “İsmail Kartal, yalnız gözüküyor şu anda burada ve yalnız bırakılmamalı. Emenike’nin yedek kulübesinde oturuşu bile faul” sözlerini kullanmıştı.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:10:20,