SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demek ki hoca önemliymiş!

29 Eylül 2014

SEZON başında hocalığa getirildiğinde birçok eleştiri alan İsmail Kartal, takım tertibindeki hataları ve oyuncu değişikliklerindeki eksikleriyle bu yükü kaldıramadığını gösterdi. İsmail Kartal geldiğinde “Hocanın önemi yok. Kim olursa olsun bu takım şampiyon olur” diyenlere ise bu maçtaki hatalar en iyi cevabı vermiş oldu. Demek ki hoca önemliymiş. Yararı olduğu gibi takıma zarar da verebiliyormuş. Geçen hafta Emenike- Emre, ondan önce Sow-Diego tartışmaları gösterdi ki, takımda otoriteyi kuramıyor. Geçen hafta Emenike'nin yaşadığı olaydan dolayı kadroya almayan Kartal, bir hatayı da dün yaptı. Bana göre Emenike'yi ilk 11'e alıp ona sahip çıktığını göstermeliydi. Sen Kuyt'ı oyundan çıkarıyorsun ama Alper hala sahada ve top kayıplarına devam ediyor. Oyun içindeki mücadeleye baktığınızda Fenerbahçe bırakın rakibi hakemi bile zorlayamıyor. İsmail Kartal, bu hatalara devam ederse hocanın önemini anlayan Fenerbahçe kısa zaman içinde yeni bir teknik adam arayışına girer.

Gekas herkese lazım

KANATLARDAN ve orta sahadan istedği pasları bulamayan Fenerbahçe forvetleri doğal olarak etkisiz kaldı. Çünkü Fenerbahçe daha önceki maçlarda kanatlardan etkili oynadığı için sonuca gidebiliyordu. Emre'nin yokluğu da hissedildi. O olmayınca orta sahayı toparlayan kimse de yoktu.

AKHİSAR'A gelince; maç öncesinde beraberliğe bile razı olan Akhisar, sarılacivertlileri bu durumda yakalayınca Gekas'la kazandı. Özellikle ilk golde Alves'in hatası inanılır gibi değildi. Sen böyle bir hava topunu ıskalarsan Gekas gibi bir golcü de bunu affetmez. Gekas'ın performansına ayrıca değinmek istiyorum. Böylesine başarılı bir forvet nasıl olur da bir takımda uzun süreli kalamaz, anlamak mümkün değil. Her gittiği takımda harikalar yaratıyor. Bana göre Türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi forvetlerinden biri. En büyük özelliğide pozisyona girdiğinde golü bulabilmesi. Her takıma lazım bir forvet.

KARŞILAŞMANIN hakemi Deniz Çoban'a gelince; oyunun genelinde tam başarılı bir maç yönetti derken, Caner'in elle oynamasını ve ikinci sarı kartı kaçırdı. Ancak burada ilave çizgi hakemi önü açık olduğu için bu pozisyonu daha görebilecek konumdaydı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek