SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya futbolunun yetiştirdiği ender yeteneklerden olan ve aktif futbol yaşantısını bıraktıktan sonra Sivasspor’un başına geçen Roberto Carlos, eski takım arkadaşı Iker Casillas’a destek çıktı.

Eski takımı Real Madrid’i yakından takip ettiğini belirten Roberto Carlos, AS‘a verdiği demeçte, “Elbette Madrid’i hala takip ediyorum. Takım gayet iyi gidiyor. 4 maçta tam 20 gol attılar. Ancelotti ve takımının bu başarısı göz ardı edilemez.” dedi.

Orta sahada takımın sıkıntıları olduğuna dikkat çeken Brezilyalı çalıştırıcı, “Ancelotti dünyanın en iyi hocalarından biri. Takımdaki dengeyi kuracaktır. Geçen sene yaptı, bu sezon için de bundan şüphe duymuyorum. Başlangıçta düşüşler normaldir, mutlaka toparlanacaklar. Hiç endişem yok.” şeklinde konuştu.

Son haftaların en çok eleştirilen isimlerinden biri olan İspanyol eldivene övgüler yağdıran efsanevi sol bek, “Iker’in adı artık kulüp ile özdeşleşmiş. O forma ile 15. senesine giriyor. Birçok kupa ve başarılı elde etti. Tarihin en iyi kalecilerinden ve birçok genç ismin idolü. Taraftarlar zaman zaman protestoda bulunabilir ancak Casillas’ın Real’deki kredisi tükenmez.” açıklamalarında bulundu.

Halefi Marcelo’nun performansı ile ilgili olarak ise, “Gayet iyi gidiyor. Bu pozisyon için en uygun oyuncu olduğunu düşünüyorum. Günümüzde daha iyi biri bulabilmeleri çok güç.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:14:25,