SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası B Grubu’ndaki ikinci maçında Kanada’yı 55-44 yenen milli takımın başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Kanada’ya karşı dünkü Fransa maçına benzer bir karşılaşma oynadıklarını belirterek “Periyotların içinde dalgalanmalar oldu. Daha net pozisyonlar bulmamız gereken bir maçtı. Kanada, Fransa’ya göre kapasitesi daha düşük bir takım. İstediklerimizi son periyotta yapabildik. Şu ana kadar kendi ritmimizin dışında basketbol oynadık” diye konuştu.

Son periyotta skor üstünlüğünü ele geçirdiklerini anlatan Yıldızoğlu, savunmadaki dirençlerinin devam ettiğini ve Sanders’ın hem savunmada hem de hücumdaki performansının takdire şayan olduğunu kaydetti.

Yıldızoğlu, 6 yıldır mücadele ettikleri her platformda madalyayı hedeflediklerinin altını çizerek şunları söyledi:

“Son iki Avrupa şampiyonasında bunu becerebildik ama olimpiyatlarda kürsüye çıkamadığımız için beceremediğimizi düşünüyorum. İlk maç çok değerliydi ve kazandık. Fransa maçının anlamlı olabilmesi için Kanada maçının kazanılması gerekiyordu. Bu iki maçı kazandıysak seyircinin desteğiyle kazandık. Umuyorum ki bu iki maç, geçiş maçı olmuştur. Mozambik maçından sonra telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Bugüne kadar çok stresin altından kalktık, bunun da altından kalkabileceğimize inanıyorum.”