SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özdilek: Gol pozisyonu ilginçti

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Bursaspor'a 1-0 mağlup olan Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek, kaybedecek oyun oynamadıklarını, bazen oynanan oyunun karşılığını alamadıklarını söyledi.

Güncellenme: 16:52, 28/09/2014
Özdilek: Gol pozisyonu ilginçti

Özdilek, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını dile getirdi.

“Kaybedecek oyun oynamadık. Futbolda bazen oynadığımız oyunun karşılığını alamıyoruz” diyen Özdilek, özellikle gol pozisyonunun çok ilginç olduğunu, taç atışı kendilerine verilecekken rakibe verildiğini ve gol yediklerini anlattı.

Ligde kalelerinde gördükleri son üç golün duran toptan geldiğini ifade eden Özdilek, futbolcularının adam paylaşımını unuttuklarını söyledi.

Bursaspor karşısında sonradan giren oyuncuların oyunu yukarı taşıyamadığına işaret eden Özdilek, “Geçen haftadan daha iyi oynadık ama üzerimizde kazanamamanın baskısı vardı. Aslında baskı yaratacak hiçbir ortam yok. Çaykur Rizespor’da birçok şeyi hak eden yönetim ve taraftar var. Futbolcular bu bilinçle sorumluluklarını yukarı taşımalı” diye konuştu.

Özdilek, Bursaspor’un kolay rakip olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Çok iyi bir ekip. Geçen haftadan kötü oynamalarına rağmen kazandılar. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Gelecek haftalarda deplasmanlardan galibiyet ile dönüp bunu telafi etmeliyiz. Çalışmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok. Bir galibiyet çok şeyi değiştirecektir.”

Bursaspor cephesi

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ise iki takımın da kazanmaya ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Çaykur Rizespor’un maç kazanamama stresi yaşadığını belirten Güneş, şöyle devam etti:

“Biz de kazanamama baskısını yaşadık. Bu maçta ilk yarı üstünlüğümüz vardı. İkinci yarı maça Çaykur Rizespor ortak oldu ama yine de kazanmaya yakın takım bizdik. Çaykur Rizespor iyi bir takım. İyi sonuçlar alacaktır, çok can yakacağını düşünüyorum. Biz de bugün kaybetsek kötü olacaktı. Dirençli ve inançlı olan kazanacaktı. Kazanma anlayışımız iyiydi. İyi oynayarak üç puan almayı başardık.”

Çok donanımlı ve tecrübeli takım olmadıklarına dikkati çeken Güneş, maçı yönetemediklerini, artıları ve eksikleri bulunduğunu söyledi.

Volkan’ın sürekli hakemle konuştuğunu anlatan Güneş, “Serdar Aziz çıkarken gereksiz kart gördü. Fernandao haksız olsa da 3 sarı kart görmüş. Henüz hazır değiliz. Oyun olarak da takım olarak da hazır değiliz. Oynayarak bu eksikliklerimizi gidermeliyiz” dedi.

İyi oyun için hakemlere çok iş düştüğünü vurgulayan Güneş, sözlerini şöyle tamaladı:

“Futbolu hızlı oynatmak lazım. Passolig nedeniyle sıkıntı var, taraftar ilgisi az. Takımlar çok daha fazla oyun içinde kalmalı. Türk futbolunda keyif olarak istenen seviyede değiliz. Biz de bunu etkilemeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde korku ve kafa karışıklığı işimizi zorlaştırıyor. Şu anda oynanan futbol, Türk futbolu için iyi değil.”