SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor‘a deplasmanda 2-0 mağlup olarak ligdeki ilk yenilgisini alan Fenerbahçe‘de sahaya Kaptan olarak çıkan Gökhan Gönül, takım arkadaşlarına mesaj gönderdi.

Böyle yenilgilerin kendisini çok üzdüğünü söyleyen Gökhan “Takımda herkes bir mücadele sergiliyor, kaptan diğer oyuncu ayrımı yok.. Sadece bu formayı uzun süre taşıyanlar ve ağabeyler kaptan. Hepimiz bu formayı giyip sahaya çıkıp yapabildiklerimizi vermeliyiz.. Böyle maçlarda puan kaybedince içim kan ağlıyor, böyle puan kaybetmemeli böyle mağlup olmamalıyız” dedi.

Takım arkadaşlarına birlik çağrısı yapan tecrübeli futbolcu “En kötü zamanımızda herkes birlik oldu, dik durdu. Bırakalım artık gönül kırgınlarını, herkes başarı için çıkıyor. Taraftar Fenerbahçe‘nin başarılı olması için geliyor onun için takımın arkasında duruyor. Bundan sonra da olsunlar, birlik olalım” açıklamasında bulundu.

Geçen sezondan örnek vererek toparlanmaları gerektiğinin altını çizen Gökhan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen sene ilk maçta bir tokat yemiştik ama toparlandık. Umarım bu gece de sağlam bir tokat yemişizdir ve geçen sene olduğu gibi toparlanırız. Mağlup olduğunuzda söylenecek bir şey yok ama ligin daha 4. haftası, şunu da söylemek geçiyor içimde; başka takımların problemi bizi ilgilendirmiyor, şampiyon olunduğundan tüm Fenerbahçeliler sevinecek; kale arkası, Maraton, şeref tribünü… Hepimiz mutlu olacağız, bunu buradan söylemeliyiz, kilitlenmeli camia.”

Yayınlanma Tarihi:22:50,