SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin ev sahipliğindeki Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası‘nın, Galatasaraylı yöneticilerin de iştahını kabarttığı ortaya çıktı. Sarı-kırmızılıların, bir dünya yıldızını kadrosuna katmak için turnuvaya adeta çıkarma yaptıkları belirlendi.

Brezilya’nın saygın yayın organlarından Globo’nun haberine göre Galatasaray, grup maçlarını Ankara’da oynayan Brezilya Milli Takımı’nın yıldızı olan ve kariyerini WNBA takımlarından Atlanta Dream’de sürdüren Erika de Souza için astronomik bir teklifte bulundu.

Bugüne kadar bir Brezilyalı basketbolcu için ortaya konan en yüksek miktarlardan olduğu belirtilen teklifin 2 milyon euronun üzerinde olduğu belirtildi. Ancak yıldız pivot sarı-kırmızılıların teklifini, ailevi nedenlerle geri çevirdi, “82 yaşındaki babaannemle ilgilenmem gerek” cevabını verdi.

AİLE VE PROJELER ENGELLEDİ

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan 32 yaşındaki basketbolcu “Önemli olan şey mutluluk, para önemli değil. Kendim için en iyi şeyin ne olduğunu kestirebilecek bir yaştayım. 82 yaşındaki babanneme yakın olmayı tercih ediyorum. Yedi yıl önce annemi kaybettikten sonra o benim için hayattaki en önemli insan oldu. Ayrıca üniversite okuyan 23 yaşındaki kardeşime de destek olmak istiyorum. Bunun dışında ülkemde basketbolun gelişimine katkı yapacak projeler peşindeyim” ifadelerini kullandı.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:16:58,