SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ı bekleyen büyük tehlike

Olağanüstü kongre kararı alan Galatasaray'da, başkan adaylarının listelerini 2 Ekim'e kadar Divan'a vermeleri gerekiyor. Kongre, aday çıkmazsa tüzük gereği bir ay ertelenecek. Yine ortak bir noktada buluşulamazsa kayyum ataması gündeme gelecek.

Güncellenme: 11:29, 28/09/2014
G.Saray’ı bekleyen büyük tehlike

Galatasaray’da kongre sancısı… Başkan Ünal Aysal’ın son dönemde artan eleştiriler ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı projesi için yetki verilmemesi nedeniyle seçim kararı almasının üzerinden 9 gün geçerken yapılan tüm görüşmeler ve temaslara rağmen henüz bir aday üzerinde uzlaşma sağlanamadı. Faruk Süren, Ali Dürüst, Adnan Öztürk ve Haluk Ulusoy aday olmayı düşünmediklerini deklare etti. İsimleri geçen Mehmet Helvacı, Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran da net bir adım atmadı. Galatasaray’da sadece ilk günden itibaren Alp Yalman adaylığını açıkladı ama o cepheden gelen haberde pek parlak değil…

50 KİŞİ ARANIYOR 

Camianın önde gelen isimleri Alp Yalman’ın dışında formüller üzerinde dururken Yalman’ın adaylıktan çekilmesi konusunda görüşler dile getiriyor. Yalman da projeleri ve yönetim listeleri konusunda henüz net bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte 18- 25 Ekim 2014’te yapılacak olan kongre için başkan adaylarının listelerini 2 Ekim 2014 tarihine kadar Divan Kurulu’na teslim etmesi gerekiyor. 5 gün kalmasına karşın, yönetim, disiplin, denetim, sicil ve Sportif AŞ’yi kapsayan 50 kişilik kurul üyeleri de ortada yok.

100 İMZA TOPLANACAK 

Ayrıca en az 100 kongre üyesinin adaylık başvurusunda bulunacak kişiyi Divan Başkanlığı’na önermesi gerekiyor. 5 gün içinde bu imzaların da toplanması zor görünüyor. Kısa zaman ve bir aday üzerinde uzlaşılamaması halinde genel kurul 1 ay ileriye atılacak. Aynı sıkıntının devam etmesi halinde de sarı-kırmızılı kulübü kayyum tehlikesi bekliyor. Ancak buna çok da ihtimal verilmiyor. Zira Aysal’ın bu durumda kulübü daha da krize sokmamak için inadından vazgeçip, ‘geri dön’ çağrılarına kulak vereceği belirtiliyor.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:11:18,