SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu futbola çok bile

28 Eylül 2014

BURSA gibi zorlu bir deplasmanı biraz da şansının yardımıyla 3 puanla geçen Beşiktaş için Eskişehir sınavı psikoljik kırılma maçıydı. Bu karşılaşmada yaşanacak bir kayıp hem Avrupa Ligi'ndeki kritik Tottenham mücadelesi hem de lig yarışı açısından moral ve motivasyon bozukluğu oluşturabilirdi. Sahanın içinden gelen Bilic, Bursa sınavında devrenin bitimine 3 dakika kala oyundan aldığı Oğuzhan'a gereken dersi verdiğini düşünmüş olacak ki, genç yeteneği 11'de başlatıp, oyuncusunu bir çırpıda harcamayacağını gösterdi. Ancak kesin olan bir gerçek var Oğuzhan'ın bu formuyla o forma Sosa'nın hakkı…. Arjantinli girdikten sonra klasıyla bu tezimizi doğruladı.

OYUNA temkinli başlayan ve pozisyon üretmekte zorlanan siyah-beyazlılar son haftaların gol yollarındaki bitirici ismi Olcay ile rahatladı. Pozisyonda Serdar'ın ısrarcılığı ve takipçiliği golün oluşumunda etkili oldu. 28. dakikada Mori'nin geçerli sayılmayan vuruşunda yan hakemin kaldırdığı bayrak hatalıydı. Es-Es'in golü güme gitti. Hele bir de 17'de Çağatay Şahan'ın kestiği bir Beşiktaş atağı var ki, ‘avantaj nasıl kesilmez'e en büyük örnek. Bir türlü çözemiyor

BEŞİKTAŞ'IN stoper Berkay'dan yediği gol yine bağıra bağıra geldi ve siyah beyazlılar adına bir klasikti. Bilic'in Beşiktaş'ı için şaşılacak bir durum değil artık öne geçtiği bir maçı koparamamak… Ve Hırvat çalıştırıcı bu problemi bir türlü çözemiyor. Eminim Bursa maçında da 5-10 dakika daha olsa Kara Kartal beraberlik sayısını kalesinde görürdü. Maçın ikinci yarısında ofansif açıdan sıfır üretkenlikle oynayan ve rakip kaleye gitmekte zorlanan Beşiktaş'ın gol bulması mucize olurdu. O mucize de gerçekleşmedi zaten. Sosa'nın uzatmada kaçırdığı pozisyon 90 dakikanın en net fırsatıydı. Siyah-beyazlılar için bu futbolla aldıkları bir puan kayıp değil kazanç. Bu arada Zulimpiyat'ın yağmurunu tarlaya çevirdiği berbat zemininde futbol oynamaya çalışmak bile takdire değer bir olay. Tribünlere gelen cefakar seyirciye ve formasını çamura bulayan her iki takım futbolcularına helal olsun.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek