SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1-0 olsun, sizin olsun

28 Eylül 2014

1-0 olsun, bizim olsun anlayışını futbolun içine sokanlara iki çift lafım var!

ESKİ zamanlarda futbol 90 dakika oynanır ve taraftar da son düdükçalana kadar 1 gol daha görme ümidiyle tribünden ayrılmazdı.

BUGÜNLERDE ise maç, bir takım gol attığı zaman bitiyor. Kimisi ölümüne defans yapıyor, kimisi de yalandan hücum yapıyor; Beşiktaş gibi! Örnek: Slaven Bilic

ESKİ zamanlarda Metin-Ali-Feyyaz 90 dakika sahada kalır, 11-0 olsun diye uğraşırken, şimdilerde Demba Ba yoruluyor diye oyundan alınıyor.

GORDON Milne döneminde neredeyse son 20 dakikaya rahat giren Beşiktaş taraftarı, artık son dakikalara elinde kalp ilacıyla giriyor.

BUNUN tek bir nedeni var; o da “gelişen” futbol. Ve en önemlisi de “1-0 olsun, benim olsun” diyerek günü kurtarmaya çalışan teknik adamlar.

ÖRNEK mi? Beşiktaş'ın teknik direktörü Slaven Bilic!

Önceden konuşulmuş

İYİ, güzel kazanıyor ama “1-0 olsun, bizim olsun” taktiği ile Beşiktaş yönetilmez. Yok, eğer böyle devam ederse de her maç aynı sıkıntıyı yaşamayı sürdürecek Beşiktaş.

ESKİŞEHİR maçında da daha ikinci yarı başlar başlamaz futbolcuların geriye gitme isteği belliydi… Bu taktiğin önceden konuşulduğu ortadaydı… Oyuncular skoru koruma adına kocaman bir 45 dakikaya çıktı. Nasılsa 1-0'a da 3 puan veriyorlar, 3-0'a da 5-0'a da… Ama maç 1-0'dan 1-1'e gelince 1 puanı alıyorsunuz… Tıpkı dün Beşiktaş'ın yaptığı gibi…

BUNU 1 ya da 2 maç yaparsan normal karşılanabilir ama her maç aynı senaryoyu uygularsan taraftar da haklı olarak artık sorar: Nerede Kara Kartal?

ONDAN sonra gelecek tepkilere de kimsenin kızmaya hakkı yok.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek