SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Slaven Bilic’ten özeleştiri

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Eskişehirspor maçında ilk yarı iyi oynadıklarını, ikinci yarı ise fazlasıyla kötü bir futbol sergilediklerini söyledi.

Güncellenme: 23:31, 27/09/2014
Slaven Bilic’ten özeleştiri
İkinci yarıda Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan ve Demba Ba‘yı beğenmediğini ifade eden ve değişiklikler yaptığını belirten Bilic, “Koşullardan şikayet etmiyorum ama iyi bir futbol için iyi koşullarda oynamadık. Bana göre adil bir sonuç ortaya çıktı. Maçı kazanmayı hak ettik diyemem.
Öndeki oyuncularımız ikinci yarı beklentimin altında kaldı. Çok az ürettik. Sadece Gökhan Töreüretti. Rakip bu kadar açık verirken, ikinci golü atamadık” dedi.’Oğuzyan Yakup ile Jose Sosabirbirlerinni alternatifi mi?’ sorusuna cevap veren, “Birbirlerinin alternatifi değiller. Bazı maçlarda ikisini birlikte kullandığımızı göreceksiniz. Sosa’yı Oğuzhan gibi farklı yerlerde oynadığı için transfer ettik.
Oğuzhan en iyi oyuncularımızdan ama sezon başında birçok antrenmanı kaçırdı. Cezası vardı maç oynayamadı. Şu an yüzde 100 hazır değil” diye konuştu.UEFA Avrupa Ligi‘nde Tottenham ile oynayacakları maç ile ilgili görüşleri sorulan Bilic, “Çok önemli bir maç oynayacağız. Ondan sonra Perşembe gününe hazırlanacağız. 3 günde maç oyunuyoruz. Buna ayak uyduracak hale geleceğiz” açıklamasını yaptı.
Hırvat Teknik adam basın toplantısında ise şunları söyledi:

Maçtaki hakem kararları, attıkları gol ve Eskişehirspor’un ofsayt nedeniyle sayılmayan golüyle ilgili bir soruya Bilic, “Olcay’ın attığı golü izledim, gerçekten karar vermek zor. Attıkları golü bir kez izledim ve nizamiydi. Onlar adına talihsizlik olmuşsa onlar için üzgünüm. Bizim de birçok maçta son derece memnuniyetsiz olduğumuz hakem kararları vardı. Onların aleyhine bir şey gelişmişse onları da anlayabiliyorum” diye yanıt verdi.

“Yeteri kadar fırsat yaratamıyor olsak taktiksel sorun olarak görebilirdik” diyen Bilic, “Girdiğimiz pozisyonlarla attığımız gol sayısı eşit değil. Umarım bundan sonra forvetlerimiz daha üretken olurlar” dedi.

Hırvat teknik adam, “Bu akşam neyi yanlış yaptınız?” sorusu üzerine, “İlk 11 seçimi iyi bir seçimdi. Oyuncu değişiklikleriyle ilgili, maçı kazanamadığınızda her zaman soru işaretleri olabilir ama değişiklikler bence mantıklıydı. Sorguladığım şey şu; neden oyuncularım 1-0’dan sonra baskıyı üzerlerinden atamadılar. Demek ki bu akşam baskıyı üzerlerinden atmaları için onlara yeterince yardımcı olamadım” ifadelerini kullandı.

Yabancı basında “Şampiyon olamazsak bu dünyanın sonu değil” şeklinde bir demecinin yer aldığı ifade edilerek, bunun doğru olup olmadığı sorulan Bilic, şöyle cevap verdi:

“Kötümser olmak için neden göremiyorum. Bu akşam kazanamadık ama lig sıralamasına baktığınızda lideriz. Bu akşam lider olarak uyuyacağız. Yarın da maç sonuçlarına göre ya lider ya ikinci olacağız. Kulüp hakkında hedeflerle ilgili sorulduğunda, ‘Beşiktaş nerede oynarsa oynasın her zaman şampiyonluk için mücadele eder’ dedim. Siz de bu konuda sordunuz, hiçbir zaman kötümser bir yanıt vermedim. Kötümser bir hava yaratmak için bir neden yok. Koşullar ne olursa olsun Beşiktaş’ın hedefi şampiyon olmak.”

Yayınlanma Tarihi:23:10,