SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’a Türk antrenör

İngiltere'de Louis van Gaal yönetiminde oldukça kötü bir performans gösteren Manchester United takımında antrenör ekibine Fuat Çapa'nın dahil edilmesi planlanıyor.

Güncellenme: 17:02, 27/09/2014
Manchester United’a Türk antrenör

Manchester United takımında fırtınalı günler geçiren Hollandalı teknik adam Louis van Gaal’in teknik ekibine Türk antrenör Fuat Çapa’yı da dahil edeceği öğrenildi.

İngiliz basınına göre görevinden alınacak olan Louis van Gaal’e yönetimden sonsuz destek olduğu ve sezon başında yapılan anlaşmaya sadık kalınacağı bildirilirken, Hollandalı teknik adamın ilerleyen zamanlarda teknik ekibinde de radikal değişiklikler yapabileceği bildirildi.

Louis van Gaal’in Hollanda’dan tanıdığı ve bir dönem Hiddink ile de çalışan Fuat Çapa’yı teknik ekibine dahil etmeyi planladığı ve Türk hocaya teklifi yapıldığı kaydedildi.

Louis van Gaal’in bu kararı almasında Fuat Çapa’nın eğitimini aldığı ülke olan Hollanda ekolüne hakim olması ve 5 yabancı dil bilmesinin etkili olduğu ifade edildi.

46 yaşındaki teknik adamın yakın zamanda Manchester United’ın teklifini kabul ederek ekibe dahil olması bekleniyor.

MANU ZOR DURUMDA

Angel Di Maria, Falcao gibi yüksek maliyetli transferlerle gündeme oturan Manchester United, 5 haftası geride kalan Premier Lig’de almış oldupu 5 puanla 12. sırada bulunurken, hem taraftarın hem de basının yoğun eleştirilerine maruz kalıyor.

En son Antalyaspor’u çalıştıran Fuat Çapa şu an için herhangi bir takımda görev almıyor.

Fotospor

Yayınlanma Tarihi:16:31,