SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Yalman‘ın krizden çıkış planı

Alp Yalman’ın yol haritası hazır: Yönetimdeki kişilerin kredibilitesi kullanılarak, kısa vadeli nakit sağlanacak. Sistemdeki kaçaklar ve çatlaklar kapatılacak. Şişkin kadrodaki oyuncular makul düzeye inecek.

Güncellenme: 10:09, 27/09/2014
İşte Yalman‘ın krizden çıkış planı

Galatasaray’da başkanlığın en güçlü ismi olarak ön plana çıkan Alp Yalman, kesinlikle bir küçülme politikası izlemeyecek. Yalman ve ekibi kulübün içinde bulunduğu mali çıkmazı aşmak için ‘küçülme' yerine ‘verimlilik' politikasıyla hareket edecek. Bunun için de Yalman'ın kurmaylarının yol haritası büyük oranda netleşti. Kurmayların, detaylar üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü yol haritasında 3 önemli konu ve çözüm formülü ön plana çıkıyor:

30 MİLYON EURO’YA İHTİYAÇ VAR

1) Kısa vadeli kredi: Son dönemde aksayan kulüp çalışanlarına (sporcu, teknik adam, diğer elemanlar) olan borçların ödenmesi için kaynak sağlamak. Bunun için yaklaşık 30 milyon TL'lik bir acil kaynak ihtiyacı var. Yalman ve ekibi bu ödemeyi yapmak için yöneticilerden borç para alma yoluna gitmeyecek. Ancak yönetim kurulunda yer alacak iş adamlarının kredibilitesi kullanılarak kulübe acil kısa vadeli nakit kredisi sağlanacak. Kısa vadeli borçlar bu şekilde kapatılacak ve mali açıdan rahatlama sağlanacak.

TASARRUF ÖNLEMLERİ ARTACAK

2) Kayıp, kaçak ve israf önlenecek: Yalman ve ekibi kulüpte ciddi bir savurganlık ve israf olduğunu düşünüyor. Bu nedenle gider kalemlerinin disiplin altına alınması, denetlenmesi ve makul seviyelere çekilmesi planlanıyor. Gider kalemlerinde yer alan bazı ücretlerin tamamen kaldırılması da gündemde.

Akşam

Yayınlanma Tarihi:09:32,